Kuzey Teve

AKP’li vekilden imar yalanı. Önce yaktılar sonra imara açtılar

AKP’li vekilden imar yalanı. Önce yaktılar sonra imara açtılar
34 views
10 Şubat 2024 - 11:58
Spread the love
Muğla’da 2007’de yanan ve eski AKP’li vekilin ‘kesinlikle imara açılmayacak’ dediği ormanlık alana yapılan üç lüks otelin ardından kalan yerler de imara girecek. Tapuda orman olarak görünen 25 bin metrekare alana toplamda 28 lüks villa yapılacak

Kuzeyteve – 15 Temmuz 2007’de Muğla’nın Milas ilçesine bağlı Meşelik Mahallesi’ndeki kızılçam ağaçlarının bulunduğu ormanlık alanda yangın çıktı. Yangın sonucunda 250 hektar orman alanı ile 30 hektara yakın tarım arazisi ve zeytinlik yok oldu.

Dönemin Muğla Orman Bölge Müdürü ve AKP eski Antalya Milletvekili İbrahim Aydın “Ormanlık alanlar ve imar yerleri belli. Kesinlikle iddia ediyorum ki yanan yerler ne 2B kapsamında olacak ne de imara açılacak. Dışarıda söylenenlere itibar edilmesin” dedi ancak yanan arazinin bir bölümü ranta açıldı. Bölgede 2012 yılında La Blanche Island, 2016’da Titanic Deluxe Bodrum ve 2018 yılında da Lujo Bodrum adlı lüks oteller açıldı.

25 BİN METREKARELİK ORMANLIK ARAZİ

Sözcü’den Yaşar Anter’in haberine göre,bölgede son günlerde yeniden inşaat sesi yükseliyor. Tapu kayıtlarında orman alanı olarak görünen 25 bin metrekarelik komşu Hazine arazisini Kültür ve Turizm Bakanlığı’ndan tahsis eden Lujo’nun sahibi Serkoç Otelcilik, turistik tesis görünümlü 28 villa inşa etmeye başladı.

Büyüklükleri 580 ile 680 metrekare arasında değişen deniz manzaralı lüks konutlarda balkonda jakuzi ve güneş yatağı, ısıtılmış özel havuz, özel güneşlenme alanı yer alıyor.

ORMAN VASFINI ‘YİTİRMİŞ’

Lujo Otel İdari İşler Müdürü Necmettin Bozan, “Bu arazi 25 bin metrekare ve Orman Bakanlığı’ndan Kültür ve Turizm Bakanlığı’na turizm alanı olarak tahsis edildi. Biz de 2021 yılında burayı tahsis olarak aldık. 2022 yılında bölgedeki çıkan büyük yangınlar nedeniyle projeyi ertelemiştik. Ardından Turizm Bakanlığı, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı ve Milas Belediyesi’nden inşaat ruhsatlarını ve tüm izinleri alarak projeye başladık” diye konuştu. (Kaynak)

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -