Kuzey Teve

betnis giriş
betnis
yakabet giriş

AKP yandaşı gazeteciden Erdoğan’a “Muhtar maaşlarını artırmak ayrımcılığa eşitsizliğe neden olacak”

AKP yandaşı gazeteciden Erdoğan’a “Muhtar maaşlarını artırmak ayrımcılığa eşitsizliğe neden olacak”
546 views
20 Ocak 2022 - 11:45
Spread the love

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın muhtarların maaşlarının artırılmasına yönelik vatandaşların tepkisi her geçen gün büyürken bir tepkide AKP ye yakın bir gazeteci olduğunu söyleyen Osman Köseoğlu’n dan geldi

AKP yandaşı gazeteciden Erdoğan’a “Muhtar maaşların artırmak ayrımcılığa eşitsizliğe neden olacak”

kuzeyteve.com

RİZE – AKP yandaşı olarak biline serbest gazeteci Osman Köseoğlu muhtarların maaşlarına yapılacak artış konusunda kaleme aldığı yazısında, uygulamanın ayrımcılığa eşitsizliğe adaletsizliğe nedne olacağını öne sürerek Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı uyardı.

Köseoğlu, “sayın Cumhurbaşkanımızın sosyal medya paylaşımına verdiğim cevaptır” şeklinde kaleme aldığı yazısında şu görüşlere yer verdi.

“SOSYAL BİR HUKUK DEVLETİ’NDE AYRIMCILIĞA VE EŞİTSİZLİĞE YOL AÇACAK”

“Sayın Cumhurbaşkanım. 40 yıl Devlete çalışıp, #SSK, ya da BAĞ-KUR’a prim ödeyip milyonlarca emekli olan orta direk Vatandaşlarımız bugün,

2.500- 3.000 TL arası maaş alıp, bu küresel #Ekonomik kriz zamanında yaşam mücadelesi vermeye çalışırken, havadan muhtar olan, Vatandaşla- #DEVLET arasında köprü vazifesi gören Muhtar maaşları 4.250 TL ye çıkması,

Sosyal bir hukuk Devleti’nde ayrımcılığa ve eşitsizliğe yol açacağından dolayı, milyonlarca Erekli’yi üzmüştür! (Bunu sosyal medyada yorumlardan anlıyoruz).”

“UYGULAMA AİLE İÇİNDE KAVGALARA SEBEP OLACAK”

Eskiden muhtarlar, zor şartlarda görevini yapıp Vatandaşlara hizmet ederken, şimdi her şey E-Devlet üzerinden teknolojik ortamda yapıldığını ifade eden AKP yandaşı gazeteci Köseoğlu, “zaten bugün, belde ilçe ve şehirlerde muhtarlarla vatandaşlar ancak seçimden seçime karşı karşıya geliyor!

Bir örnek olarak, Rize merkezde oturduğum mahalle muhtarını, 31 Mart 2019 yerel seçimlerinden sonra bir ya da iki kez sokakta gördüm!

Eskiden mahalle ve köylerde muhtar adayı maaşı olmadığı için, muhtar adayı bulmakta vatandaşlar zorlanırken, şimdi bu ballı maaş sayesinde belki bir evden iki kardeş aday olup rekabet içerisinde ayrımcılığa mahal verecek ve bunun neticesinde Çekirdek aile içerisinde ayrılığa sebep olacağı gibi, komşuluk hukuku büyük bir sekteye uğrayacaktır, Çünkü özellikle muhtarlık seçimleri sonrasında oy verme sorunu nedeniyle en yakın akrabaların bile uzun yıllar konuşmadıklarını yakın çevremizden gördük duyduk”.

“GAZETECİ OLARAK VATANDAŞIMIZN SESİNE KULAK VERMEK ZORUNDAYIZ”

Bu uygulama ile küçük bir zümre mutlu olurken, milletine devletine Sadık milyonlarca emeklinin üzüntüsüne sebep olacağını dile getiren Köseoğlu, Erdoğan’a yönelik eleştirilerini şu sözlerle sürdürdü; “ Bir kamu Emeklisi olarak, aynı zamanda Rize’de en çok takip edilen rizevizyon ve aktuel53 imtiyaz sahibi olarak, vatandaşlarımızın sesine kulak vermek zorundayız.

2024 yerel seçimleri, Türkiye tarihinde büyük bir Muhtar enflasyonuna sebep olacaktır!

Ben bu vesile ile 2023 vizyon yolunda, Devletimiz ve milletimizle, başta bu küresel salgın olmak üzere, Ekonomik krizi en iyi şekilde atlatmasını umut ediyorum”

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -