Kuzey Teve

AKP RİZE İL ÖRGÜTÜ KARIŞTI “KOLTUKLARI İŞGAL EDEN KİYAFETSİZ KİŞİLER” SÖZÜNDEN AYAR ÇIKTI

AKP RİZE İL ÖRGÜTÜ KARIŞTI “KOLTUKLARI İŞGAL EDEN KİYAFETSİZ KİŞİLER” SÖZÜNDEN AYAR ÇIKTI
Gençağa Karafazlı( karafazli@msn.com )
458 views
03 Ağustos 2023 - 19:31
Spread the love

AKP’ye yakınlığıyla bilinen Rize Baro Başkanı Ümit Peçe’nin sosyal medya hesabından Rize Emniyet Müdürünün tayinine ilgili yaptığı paylaşım AKP Rize il örgütünde bazı yöneticileri rahatsız etti. Peçe’nin paylaşımından müdürün tayınının çıkmasında AKP il başkanı Ayar’ın neden olduğu anlamı çıkartan AKP İl Teşkilatı cevabı gecikmedi.

Rize baro başkanı Av. Ümit Peçe 14 Mayıs 2023 genel seçimlerinde AKP’yi hezimete uğratan AKP il başkanı Hikmet Ayar ve ekibinden hiç söz etmeden sosyal medyadan yaptığı ve AKP de ciddi tartışmalara neden olan açıklaması şöyle.

“5 yıl süre ile ilimizde başarılı bir görev yapan, suç örgütlerinin yeşermesine müsaade etmeyen gerek şahsi gözlemim gerekse İç İşleri Bakanlığı verilerine göre kişiye karşı cürümler sıralamasında 73. Sıraya yükselen ilimizin huzur ve sükunu için gece gündüz çalışan dostumuz, ağabeyimiz Nurettin Gökduman’ı Kahramanmaraş Emniyet Müdürü olarak atanması nedeniyle tebrik ediyorum. Rabbim yolunu, bahtını açık eylesin.

“KÖTÜ YÖNETİMİ İLE KOLLUK KUVETLERİ İLE VATANDAŞALRI MAKAMINDAN KOVAN AYARSIZ YÖNETİCİLERDEN KURTULACAĞIMIZ GÜZEL GÜNLERE”

Halktan kopuk, başarısızlıklarını başarılı bürokratlara yıkarak sorumluluktan kurtulmaya çalışan, vatandaşın derdini dinlemek yerine kolluk görevlileri ile makamından kovan, Sayın Cumhurbaşkanımızın ilimize yaptığı bin bir yatırıma rağmen kötü yönetimi ile bu güzel hizmetlerine gölge düşüren, kifayetsiz, yalancı, iftiracı, güzelim Rize’mize ve Sayın Cumhurbaşkanımıza yakışmayan ayarsız yöneticilerden kurtulacağımız güzel günlere…”

“GERÇEKLER KARŞISINDA AYAR SUSTU BÜYÜK KONUŞTU”

Baro başkanı Av. Ümit Peçe’nin anlamlı açıklamasının ardından AKP Rize il başkanı ve bazı parti yöneticileri rahatsız oldu. Peçe2nin yorumunu üzerine alan ancak yazılan ve ortaya konulan gerçekler karşısında söyleyecek tek sözü olmayan il başkanı Hikmet Ayar partili arkadaşlarını ayar ederek kendi yerine İl Başkan Yardımcısı Ali İmren Büyük’un cevap vermesini sağladı.

İl Başkan Yardımcısı Büyük, paylaşımının içerisine   Peçe’yi ima eden cümleler kullanarak şu açıklamayı yaptı:

“KOLTUKLARI İŞGAL EDEN KİYAFETSİZ KİŞİLER”

“Osmanlının son döneminden cumhuriyete miras kalan en önemli sorunumuz koltukları işgal eden kifayetsiz kişilerin varlığıdır. Hastalık derecesine varan bu sorunumuza bir de oturduğu koltuğun sorumluluğundan bihaber muhterislerin eklenişidir. Her türlü melanetin içinde bizzat yer alıp sonra da aynı konular hakkında utanmadan sıkılmadan yargı dağıtmaya çalışan, ombudsmanlık rolüne bürünen bu kifayetsizlerin varlıkları toplumsal barışımıza da tehdit niteliğindedir. Güçlünün yanında yer almayı maharet sayıp konjonktüre göre bukalemun gibi renk değiştiren, nifak tohumları yaymayla maruf bu nobran bozmalarını günümüzde stk’larda meslek örgütlerinde kısacası hayatımızın her noktasında görüyoruz.

Camdan kulesinden başkasına kalesine taş atma ukalalığını cesaret sayan, yalan dolan iftirayı ilmi siyaset ahmaklığı kabul eden bu hastalıklı yapının hayatımızdan bütünüyle çıkmasını ümit ediyorum”

İl başkan yardımcısı Ali İmran Büyük açıklamasında, “Güçlünün yanında yer almayı maharet sayıp konjonktüre göre bukalemun gibi renk değiştiren, nifak tohumları yaymayla maruf bu nobran bozmalarını günümüzde stk’larda meslek örgütlerinde kısacası hayatımızın her noktasında görüyoruz.”

“AKP STK TEMSİLCİLERİNİ 23 YILDAN BERİ TESLİM ALDI”

Bu sözlerin sahibi AKP il başkan yardımcısı Büyük, 23 yıllık AKP iktidarının STK ve meslek örgütlerine nasıl diz çöktürtüp teslim alıp biat ettirdiklerini açık bir dille ifade etmekten kaçınmadı ancak Peçe’yi ima ettiği yazısında il başkanı Ayar’a yönelik kabul ettiği ciddi eleştirilerle ilgili hiçbir söz söylememesi dikkat çekti.

AKP il başkan yardımcısı Büyük, açıklamasında bir önemli konu ise “cumhuriyete miras kalan en önemli sorunumuz koltukları işgal eden kifayetsiz kişilerin varlığıdır Hastalık derecesine varan bu sorunumuza bir de oturduğu koltuğun sorumluluğundan bihaber Her türlü melanetin içinde bizzat yer alıp sonra da aynı konular hakkında utanmadan sıkılmadan yargı dağıtmaya çalışan, ombudsmanlık rolüne bürünen bu kifayetsizlerin varlıkları toplumsal barışımıza da tehdit niteliğindedir”

“BÜYÜK İL BAŞKANINI ADRES GÖSTERDİ”

AKP il başkan yardımcısı Büyük bu sözleriyle gerçekte bugün AKP Rize il başkanlığı görevinde bulunan Ayar’ı açık adres olarak göstermektedir. Şöyle ki; Hikmet Ayar, yıllar önce FETÖ’nun okullarının muhasebesini tutan bir isim olduğunu Büyük, ok iyi bilen bir isimdir çünkü FETÖ ‘nun dershanelerinin avukatlığını yapanın kim olduğunu bildiği gibi bu durumu da biliyor.

Ali İmren Büyük şu gerçeği de çok iyi bilen isimlerden biridir; Ayar FETÖ okullarının muhasebe görevinden sonra AKP Rize il başkanlığı ardından AKP Rize milletvekilliği yetmedi ardından Çay işletmeler (Çaykur) yönetim kurulu üyeliği buda yetmedi seçimler öncesi yeniden AKP Rize il başkanlığı görevi.

“AYAR’IN ÇOCUKLARI KOLTUK SAHİBİ”

AKP il başkan yardımcısı belki Büyük bir hukukçu olduğu için belki politik uyanıklıklardan anlamaya bilir o nedenle kendisini ayar eden ve adına açıklama yaptırtan Hikmet Ayar ile ilgili birkaç detay daha verelim.

Hikmet Ayar kendisine koltuk arama hasatlığından vaz geçmediği gibi seçimler öncesi yoksul insanlara üniversite mezunu gençlere “bize oy verin sizlere adil demokratik bir düzen getireceğiz herkese aş iş biz vereceğiz” vaatlerinde bulunmuş oy istemişti. Ayar bunu yaparken   bir çocuğu sarayda, bir çocuğu TBMM’de bir diğer çocuğu özel idare genel sekreterliği yardımcılığında çalıştığını ise söylemedi oy isterken. Ayarın’ın aile ve sülale ahalisinden ne kadar daha kişinin nerede çalıştığını şimdilik hatırlatmanın sanırız bir anlamı yok.

Büyük ’un bahsettiği şu koltuk meselesine gelince “cumhuriyete miras kalan en önemli sorunumuz koltukları işgal eden kifayetsiz kişilerin varlığıdır. Her türlü melanetin içinde bizzat yer alıp sonra da aynı konular hakkında utanmadan sıkılmadan yargı dağıtmaya çalışan, ombudsmanlık rolüne bürünen bu kifayetsizlerin varlıkları toplumsal barışımıza da tehdit niteliğindedir.”

“SEÇİM YENİLGİSİNİN SORUMLULUĞUNU BAŞKALARINA İHALE EDİYOR”

Bu örnekler ve gerçekler sonrası AKP Rize il başkanı Ali İmren Büyük, kendisine yazdırılan ısmarlama yazının hala arkasında durur mu yoksa bir hukuk adamlığı kimliğini öne çıkararak kamuoyuna bir mesaj veriri mi bilmiyoruz ancak bildiğimiz ve gördüğümüz bir gerçek var ki oda şu Büyük’un yazısı ima ettiği kişiye değil kendisinin yardımcısı olduğu il başkanı Hikmet Ayar’a uyan bir yazı olduğu gerçeğini tüm kamuoyu görüyor ve biliyor. Bütün bunlar seçimdeki mağlubiyetin sorumluluğunu başkalarına ihale etmekten başka bir açıklaması olmadığı gerçeği ortadadır.

“AYAR HER KURMU BASKI ALTINA ALDIĞI İDDİA EDİLİYOR”

İl başkan yardımcısı Büyük bu tabloyu olumlu buluyor ve susuyorsa diyecek söz yok ancak, Rize Emniyet Müdürü N.G’nin tayini üzerine açığa çıkan bu tür tartışmaların yeni olmadığı, AKP İl Başkanı Hikmet Ayar’ın Rize’deki her kurumu baskı altına almaya çalıştığı, hatta Partisine mensup yerel yöneticilerle de sürtüşmeye girdiği iddia ediliyor.

“BAŞARISIZLIĞIN SORUMLUSU AYAR VE YÖNETİMİDİR”

AKP, İl Başkanı Hikmet Ayar’ın bu tür davranışlarının halkın da tepkisine yol açtığı, Çaykur işçilerinin sorunları, şehir içi minibüsçülerinin sorunları çeşitli kuramlardaki adaletsiz atamalar, sürgünler ve sonuç olarak seçim başarısızlığının Asıl sorumlusunun AKP İl Başkanı ve Yönetiminin olduğu ise bir başka iddia.

“AYAR’A SOSYLA MEDYA KULLANICILARINDAN BÜYÜK TEPKİ”

Bütün bu gerçekler yaşanırken birde sosyal medyada bu iddiaları doğrularcasına AKP İl Başkanı Hikmet Ayar’a ağır eleştirileri görmemek mümkün değil.

Önceki gün basın toplantısı yapan AKP İl Başkanı Hikmet Ayar’ın açıklamalarının sosyal medyada yer alması üzerine bazı Rizeli vatandaşlar Ayar’a sert eleştirilerde bulundular. Bu eleştirilerin açıklaması ise şu. Rize halkı ve partililer Hikmet Ayar’ı istemiyor..

İşte bu eleştirilerden bazıları;

 

 

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -