Kuzey Teve

betnis giriş
betnis
yakabet giriş

AKP Lİ ESKİ BAŞKAN “EVDE OTURUP MAAŞ ALIRSAM HESABA ÇEKİLİRİM”

AKP Lİ ESKİ BAŞKAN “EVDE OTURUP MAAŞ ALIRSAM HESABA ÇEKİLİRİM”
349 views
05 Nisan 2022 - 11:14
Spread the love

“EVDE OTURUP MAAŞ ALIRSAM HESABA ÇEKİLİRİM”

GENÇAĞA KARAFAZLI-EMRE KOÇ-ÖZEL HABER

RİZE-Rize’nin Çayeli ilçesi Büyükköy eski Belediye Başkanı, şimdi ise Millî Eğitim Bakanlığında müşavir olarak görev yapan Mustafa Okur, Çayeli’ de evinde oturup maaş aldığı iddialarına ” ben görev adamıyım görev bekliyorum” diye cevap verdi.

Yeniden aday gösterilmeyip müşavir yapılan M.Okur; Beni Hayati YAZICI yeniden aday göstermedi. Yerine aday gösterdiği Mustafa Külünkoğlu ise şu anda FETÖ üyeliğinden hapiste”

Bir dönem Rize Anadolu İmam-Hatip Lisesi müdürü olarak görev yapan 28 Mart 2004 mahalli idareler seçimlerinde Çayeli Büyükköy Beldesi Belediye Başkanı Seçilen 30 Mart 2015`e kadar bu görevini sürdüren Mustafa Okur yeniden aday gösterilmeyince 03 Haziran 2015 Millî Eğitim Bakanlığı Müşavirliğine atandı.

Rize nabız muhabirlerinin konuyla ilgili sorusuna milli eğitim bakanlığı müşaviri Mustafa Okur, oturmayı seven bir kişi olmadığını, bakanlıktan çağrıldığında birkaç günlüğüne de olsa gidip çalıştığını ifade ederek, AKP genel başkan yardımcısı ve Rize Milletvekili Hayati Yazıcı’nın kendisini yeniden başkan adayı göstermediğini, boşta kaldığı için görev istediğini bu nedenle, milli eğitim bakanlığına müşavir olarak atandığını söyledi.

Normal yaşantısına köyde devam ettiğini evde oturmayı seven bir kişi olmadığını ara sıra çağırıldığında birkaç günlüğüne Ankara’ya gittiğini ifade eden Okur sözlerini şu şekilde sürdürdü;

“BEN VEKİLLERE BOŞTA DURACAK KİŞİ DEĞİLİM ALIN TERİMLE PARA KAZANAYIM DEDİM”

“Belediye başkanlığına yeniden aday gösterilmediğim için bir eğitimci olarak boşta kalmayı sevmediğim için Rize milletvekillerimizden bana aktif bir görev verin ben oturmayı seven bir kişi değilim.

Ben eğitimciyim Eğitim üzerine çalışmalar yapıyorum. Ben ille de bir makam istemiyorum. Aktif bir görevim olsun da alnımın teriyle paramı kazanayım dedim. Epeyce bir süre bana “bekle şudur budur” diyerek atamam yapıldığı güne kadar oyalandım.”

“GÖREV VERİLİRDE GİTMEZ MAAŞ ALIRSAM ÖBÜR DÜNYADA HESABA ÇEKİLİRİM”

Bakanlıkta bir göreviniz var mı? Sorusuna, aktif bir görev beklediğini görev verildiğinde yapmazsa öbür dünyada hesaba çekileceğini belirten Okur, sözlerini şu şekilde sürdürdü;

“Ben diyorum ki görev verirlerse mesela bana deseler ki “Hakkâri’ye git” giderim. Yok, hayır ben gitmiyorum vesaire dersem o zaman aldığım maaştan dolayı öbür dünyada hesaba çekilirim. Ben görev istiyorum bana vermiyorlar. Bekle diyorlar.

Bazen ayda bir Ankara’ya çağrılıyorum. Gidip iki üç günlük bir iş isteniyor onları yapıyorum. Andemi sürecinde internet üzerinden evde sorular gönderiyorlar o sorulara cevap veriyorum. Çalışmalarımıza bu şekilde devam ediyorum. Aktif bir görev bekliyorum. Verirlerse seve seve yapacağım. Emekliliğime bir sene daha var.”

“YAZICI BELEDİYEYE KEPÇE GÖNDERECEKTİ ARADAN YILLAR GEÇTİ BEN HALA TEKERLEĞİNİ GÖRMEDİM”

28 Şubat sürecinde imam hatip lisesinde öğretmenlik yaptığını ve sürgün edilip bir takım cezalar aldığını dile getiren Okur, kendisini belediye başkanı yapan AKP Genel başkan yardımcısı Rize milletvekili Hayati Yazıcı’nın kendisini bir daha aday göstermemesini de eleştirerek açıklamalarını şu sözlerle tamamladı;

“Dediler bana ki gel sen belediye başkanı ol. Beni belediye yapan kişi “Hayati Yazıcı ”aynı zamanda beni belediye başkanlığından aldı benim yerime başka birini getirdi. Ben o arada boşta kaldım. Ben imam hatip lisesinde görevli iken büyük hizmetler vermiş bir kişiyim.  Yani ben çalışkan aktif birisiyim ama sen bana görev vermiyorsun. “Bekle” diyorsun “bu şekilde idare et”. Diyorsun.

Belediye başkanlığı yaptığım yıllarda Hayati Yazıcı’dan belediye ye lazım olan bir makine istedim aradan yıllar geçti hala tekerleğini dahi görmedim.”

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -