Kuzey Teve

betnis giriş
betnis
yakabet giriş

“AKP Hopa ilçe başkan yardımcısı Yavuz kripto para ile onlarca kişiyi dolandırdığı iddia edildi”

“AKP Hopa ilçe başkan yardımcısı Yavuz kripto para ile onlarca kişiyi dolandırdığı iddia edildi”
344 views
14 Aralık 2021 - 15:06
Spread the love

Piyasaya denetimsiz olarak sürülen kripto paralarla ilgili şikayetler bitmiyor. Bu kez Hopa da kripto para skandalı yaşandı
“AKP HOPA İLÇE BAŞKAN YARDIMCISI S. YAVUZ KRİPTO PARA İLE HERKESİ ZENGİN EDECEĞİNİ SÖYLEYEREK AKP Lİ YÖNETİCİ VE ONLARCA VATANDAŞI DOLANDIRDIKLARI İDDİA EDİLDİ”

Gençağa Karafazlı –Özel Haber

ARTVİN -İddiaya göre AKP Hopa ilçe başkan yardımcısı Serkan Yavuz, kripto para alım satımı üzerinden aralarında AKP Hopa ilçe yönetim kurulu üyeleri yanısıra, doktor, muhtar, sağlık memuru, esnaf ve sendika temsilcilerinin de bulunduğu onlarca vatandaşı dolandırdı.
Artvin’den bir grup vatandaş kuzeytv ‘ ye baş vurarak yaşananları aktardı.
Vatandaşlar cumhuriyet savcılığına baş vurarak kripto para alım satımı üzerinden dolandırıldıklarını, yapılan işlemleri organize edip, kendilerini sisteme çektiklerini belirttikleri AKP Hopa ilçe başkan yardımcısı Serkan Yavuz ve kardeşi Selçuk Yavuz adlı kişileri ve sistemi yöneten sistem sahipleri hakkında dolandırıcılık iddiasıyla suç duyurusunda bulundular.
AKP Lİ BAŞKAN “ARAMIZDA KAYMAKAM MİT PERSONELİ SAVCILAR EMNİYET MENSUPLARIDA VAR”
Hopa Cumhuriyet savcılığına suç duyurusunda bulunan yaklaşık 7 mağdur vatandaş , Hopa cumhuriyet savcılığına suç duyurusu dilekçesinde yaşananları şu şekilde dile getirdi,
“ Bitrota Borsası adı altında Şirket Yöneticileri ve ekibini Artvin İli Hopa İlçesine davet edip Hopa Ticaret odasında 10 Şubat 2021 tarihinde Toplantı yapıp “Bitrota Tanışma Toplantımıza Herkes Davetlimizdir” sloganı ile tüm tanıdık ve akrabalarını davet eden Serkan YAVUZ (AKP Hopa ilçe başkan yardımcısı ) ve Selçuk YAVUZ kardeşler çağırdıkları insanları sisteme çekmek için bu yatırımın içinde Kaymakam, MİT Personeli, Savcılar. Emniyet mensupları ve çok üst düzeyde yöneticilerin olduğunu söyleyerek insanlara güven verip sisteme çektiler birçok kişinin coin satın alarak sisteme girişine neden olmuştur.”
Hopa’da benzeri güven verici toplantılar ve ilişkiler sonucunda çok sayıda kişi sisteme girerek milyonlarca lira değerinde coin satın aldığını öne süren vatandaşlar  savcılık şikâyetinde;
“ Selçuk YAVUZ insanları zarara uğratan ve sonrasında da paralarının hesabını soran kişileri susturmak için belirli miktarlarda paralar yatırdıkları dekontlarla sabittir. Sadece benim bildiğim ve isimlerini verebileceğim Hopa da bu kişilerin es dost ve akrabalarından zarara uğrayan 30 den fazla kişi vardır.”

“DOLANDIRICILARIN MAL VARLIKLARINA EL KONULSUN”

Dolandırıcıların yurt dışına çıkışları ve mal varlıklarına tedbir konulmasını da isteyen Karakaş, KENAN ALTUN ve ekibi’nin araştırılmasına, detaylı şekilde tüm çalışanları ile beraber (banka- borsa) hesapları, para akışlarının tamamı kontrol edilmesini talep ediyorum. Bunlar organize bir şekilde insanları dolandırmaktadırlar.
Ayrıca, bu şüpheli şahısların yurt dışına kaçma ihtimali göz önünde bulundurularak tutuklu yargılanmalarını, mal ve paralarına tedbir konulması, araştırılmasını ve siber suçlar dairesi, Hazine ve Maliye bakanlığına da bildirilmesini talep ediyoruz.” dedi

AKP ilçe başkanı Serkan Yavuz’un dolandırdığı iddia edilen isimler arasında AKP li 4 ilçe yöneticisi yanı sıra aralarında, doktor, sağlık çalışanı, sendika temsilcisi, muhtar, esnaf, meslek odası yöneticisi ve aralarında dayısının, halasının çocuklarının olduğu çok sayıda vatandaş dolandırıldığı gerekçesiyle savcılığa suç duyurusunda bulundu.

 

Yavuz kardeşler lüks otellerde toplantılar yapmayı ihmal etmedi.

AKP ilçe başkan yardımcısı Serkan Yavuz, kardeşi Selçuk Yavuz bir toplantıda

Başka bir yerde yapılan toplantıda  para kazandırma vaatleri devam etti

Onlarca vatandaştan aldıkları paralarla Hopa spor kulübüne bağış yapmayı da ihmal etmediler

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -