Kuzey Teve

betnis giriş
betnis
yakabet giriş

Akıllara 12 Eylül dönemi geldi… Erbakan kitabındaki detay

Akıllara 12 Eylül dönemi geldi… Erbakan kitabındaki detay
29 views
09 Haziran 2024 - 13:33
Spread the love

Erzincan T Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu Müdürlüğü’nün Birgün gazetesinin bazı haber ve sayfalarını ‘hükümeti itibarsızlaştırdığı’ gerekçesiyle keserek tutuklulara verdiği öğrenildi

Erzincan T Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu Müdürlüğü’nün Birgün gazetesini tutuklulara bazı haberler ve sayfalarını keserek verdiği ortaya çıktı.

Birgün’den İsmail Arı’nın haberine göre Ceza İnfaz Kurumu Müdürlüğü Eğitim Kurulu Başkanı N. T. başkanlığında toplanan kurul, BirGün’ün haberlerine “Mevcut hükümetin itibarsızlaştırdığını” iddiasıyla el koydu. Bu ve benzer gerekçelerle gazete tutuklulara ya hiç verilmedi ya da sayfalardaki haber ve fotoğraflar kesilerek teslim edildi.

‘ERBAKAN’ KİTABINDAKİ DETAY AKILLARA GELDİ

Odatv İmtiyaz Sahibi gazeteci Soner Yalçın’ın 2013 yılında yayımlanan ‘Erbakan’ kitabında, 12 Eylül dönemine ait benzer bir bölüm akıllara geldi. Söz konusu dönemde erkekler koğuşuna giden gazetelerdeki magazin haberlerine. yapılan sansür şöyle anlatılıyor:

Koğuşun Sansürcüsü

Oğuzhan Asiltürk’ün Selamet Koğuşu’ndaki görevi, her sa­bah saat 09.30-10.00 arası gelen gazetelerdeki çıplak kadın fo­toğraflarını kalın uçlu keçe kalemiyle boyamaktı. Asiltürk çıp­lak kadınlara elindeki kalemle elbise giydiriyor, tesettür kuralla­rına uymayan kadınları kalemle çarşafa sokuyordu. Kadınların yüzleri ve ayak bilekleri dışındaki taraflarım, görünmeyecek bir şekilde boyuyordu.

Eski İçişleri Bakam Asiltürk’ün sansüründen sıkılanlar vardı. MSP muhasibi Abdürrahim Bezci bir gün Tuncay Mataracı’nın odasında Erkekçe dergisini okurken yakalandı!

Asiltürk gazetelerdeki fotoğrafları tesettürlü hale getirdiği gibi, güneş banyosu yapan diğer partililere de müdahale edi­yordu. Göbeğini açarak güneşlenenleri göbeklerini kapatmaları için uyarıyordu.”

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -