Kuzey Teve

betnis giriş
betnis
yakabet giriş

AKBELEN’den sonra İKİZDERE’de buluşuyoruz, Hayde!

AKBELEN’den sonra İKİZDERE’de buluşuyoruz, Hayde!
Gençağa Karafazlı( [email protected] )
192 views
25 Ağustos 2021 - 11:56
Spread the love

Doğa yaşam savunucuları İkizdere için yollara düştü

Gençağa karafazlı –

Türkiye’deki yerel olarak mücadele veren doğa korumacı gruplar ile çeşitli politik ekoloji gruplarının da içinde yer aldığı İkizdere çevre gönüllüleri  İkizdere de doğa talanına karşı direnen vatandaşlarla dayanışmaya gidiyor.

Doğa yaşam savunucuları İkizdere için yollara düştü

Gençağa karafazlı –

Rize’nin İkizdere ilçesi Eskencidere vadisinde Cengiz inşaatın yapacağı taş ocağına karşı 125 günden beri direnen vatandaşlara destek verecek olan aralarında Türkiye’deki yerel olarak mücadele veren doğa korumacı gruplar ile çeşitli politik ekoloji gruplarının da içinde yer aldığı İkizdere çevre gönüllüleri  İkizdere de doğa talanına karşı direnen vatandaşlarla dayanışmaya gidiyor.

 İkizdere çevre gönüllülerinden İkizdere çağrısı.

Karadeniz direnişinin kilometre taşlarından biri olduğu belirtilen İkizdere direnişine destek vermek amacıyla İkizdere’ye gideceklerini ifade eden  İkizdere çevre gönüllüleri yaptıkları açıklamada ;

“Zor günlerden geçiyoruz.  Ülkemiz sel ve yangın yerine dönüştü.  Pandemi sonrası özellikle son günlerde-  yaşananlarla ekolojik yıkımın korkunç yüzüyle bir kez daha karşı karşıya kaldık. Bu defa çevre ve ekoloji konusunun aciliyeti kamuoyunun nezdinde de açık ifadeler buldu. Yangın ve sellerin neden olduğu tahribat daha önce eşine az rastlanır cinstendi. Manavgat yangını ülke tarihinin en büyük yangını olarak kayıtlara geçti. Batı Karadeniz’de yaşanan sellerde ortaya çıkan can kaybı ve tahribat da benzerine az rastlanır belki de benzeri olmayan cinsten di.”Daha önce Akbelen  Ormanı’ndan gelen çağrıya kulak verdiklerini direnişe destek vermek için Muğla/İkizköy’e gittiklerini kaydeden çevre gönüllüleri açıklamalarını şu şeklinde sürdürdü;

“Kısa bir süre sonra yürütmeyi durdurma kararıyla kesim durdurulmuştu. Bu defa İkizdere Çevre Gönüllüleri‘nin gelen çağrıya kulak vererek  yönümüzü Rize/ İkizdere’ye çeviriyoruz. Bütün bunların yaşanmış olması insan eliyle daha çok şirketlerin yönlendirmesiyle-  yapılan tahribatı durduramadı. Yangın biter bitmez, yangının durduğu noktada ağaç kesimleri devam etti. Akbelen Ormanı’nda el birliğiyle durdurulan kesimler haricinde talan projeleri bütün hızıyla devam ediyor.

Doğa ve yaşam savunucuların Akbelen  Ormanı’ndan gelen çağrıya kulak vererek direnişe destek vermek için Muğla/İkizköy’e gitmiş kısa bir süre sonra yürütmeyi durdurma kararıyla kesim durdurulmuştu. Bu defa İkizdere Çevre Gönüllüleri‘nin gelen çağrıya kulak vererek  yönümüzü Rize/ İkizdere’ye çeviriyoruz.

27 Ağustos 2021 Cuma günü saat 17.00’de İstanbul/Maltepe Organik Pazar Yeri’nden kalkacak araç/lar İkizdere için yola çıkıyor. 30 Ağustos Pazartesi günü saat 13.00’de İkizdere’den İstanbul’a geliyor (Pazartesi günü 30 Ağustos dolayısıyla tatil olduğundan Salı sabahı işe gideceklere göre plan yapıldı)  Karadeniz direnişinin kilometre taşlarından biri olan İkizdere direnişinde başarı sağlamak  ekoloji mücadelesinin ülke genelinde yükselişine önemli katkıları olacaktır. Cuma günü tüm doğa yaşam savunucuları İkizdere için yollara düşüyor.

Not(1) Otobüste yer için iletişim: Kemal Baş: 0532 2534626 Bengisu Özden: 0530 206 14 32 Harun Toptan: 0532 372 53 08

Not(2) Maltepe Pazar Yeri: Maltepe metrodan ve Marmaray Sureyya plajı durağından 10-15 dk. yürüme mesafesinde.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -