Kuzey Teve

betnis giriş
betnis
yakabet giriş

AK Partili Külünk’ten ‘normalleşme’ genelgesine tepki: Anormalleşmeyi besler

AK Partili Külünk’ten ‘normalleşme’ genelgesine tepki: Anormalleşmeyi besler
215 views
16 Mayıs 2021 - 12:41
Spread the love

AK Parti MKYK üyesi Metin Külünk, İçişleri Bakanlığı’nın normalleşme genelgesine, “Bu tarz planlar gerçekten sadece anormalleşmeyi besler. Lütfen hızla gözden geçirilsin” dedi.

AK Parti Merkez Karar Yönetim Kurulu üyesi Metin Külünk, İçişleri Bakanlığı’nın açıkladığı, 17 Mayıs – 1 Haziran arasında uygulanacak ‘Kademeli Normalleşme Genelgesi’ne tepki gösterdi.

Sosyal medya hesabından genelgeyi yorumlayan Külünk, “17 günlük tam kapanma sonrası kamuoyundaki minimum beklenti; kademeli olsa da hızlı ‘Normalleşme Dönemine Geçiyoruz…’ moralli günlerine girmekti” dedi ve şunları yazdı:

‘SALGININ TEK MERKEZİ RESTORANLARMIŞ GİBİ…’

“Özellikle başından beri sanki salgının tek merkezi Restorantlarmış gibi muameleyi bırakıp; Ayrıca tuhaf çelişkili izlenimi veren başka serbestliklerin bir mantığa oturması da bekleniyordu. Ancak genelge bu morali vermiyor; Çünkü ‘Kademe Takvimi’ yok. Sadece ‘ikinci bir emre kadar durum bu’ haberi var. Üstelik bu serbestlik zaten 17 gün öncesi aylardır olan durumla aynı. Kafa karışıklığına ve sokağın büyük tepkisine neden olacağı net olan bu genelgenin acilen revize edilmesi ve ‘Kademe’ mantığıyla yasaklanan ne varsa… Bir tarih öngörüsü olmalı. Hatta vatandaşımız ‘Bize nefes aldırın; Biz kurallara belirgin uymazsak; Kademe kademe yasak gelsin!… Fakat biz hep itaat ediyoruz; siz artık halden anlamaz oldunuz’ tepkisini verecektir.”

‘KÜRESEL DÜZENİN DAYATMALARI’

“1 Haziran sonrasında ise Türkiye’nin küresel düzenin dayatmalarından koptuğu, kendi normalini oluşturulduğu bir süreç için güçlü bir halk desteği oluşmuş durumda iken bunu değerlendirmek gerekir, aksi halde ‘Belirsiz Normalleşme Genelgesi’ işlev

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -