Kuzey Teve

Ağlama Diyarbakır ağlama

Ağlama Diyarbakır ağlama
Gençağa Karafazlı( karafazli@msn.com )
38 views
03 Ocak 2021 - 12:05
Spread the love

  “Yarın hep birlikte Türkiye’nin bütün mahallelerinde düğün kurmaya hazır mısınız?” diye soran Demirtaş, “Karanlık günlerden çıkacağız” dedi.

“YARIN AKŞAM SEÇİM ZAFERİMİZİ GÖRECEKLER”

Diyarbakır’daki bombalı saldırıyı değerlendiren Demirtaş, “Dün Diyarbakır meydanında büyük bir katliamla, alçakca bir saldırıyla halkımız karşı karşıya kaldı. Buradan bir kez daha Diyarbakır halkının duruşunu kutluyorum. 350’den fazla yaralı arkadaşlarımız, halen 30 arkadaşımız ağır yaralı. İnşallah onlar da sağlığına kavuşacak, yarın akşam seçim zaferimizi görecekler” diye konuştu.

“Ahmet Kaya’nın okuduğu dörtlük ile Diyarbakır’a selam gönderelim” diyen Demirtaş, Kaya’nın Diyarbakır Türküsü’nün şu dizelerini söyledi:

“Üzülme sen, üzülme başını öne eğme

Gün olur kavuşuruz, dert etme Diyarbakır

Ağlama sen ağlama kanlı bezler bağlama

Bu yangın söner bir gün, ağlama Diyarbakır.

Ey fırtınalı bayır, ey mazlum Diyarbakır

Dağlarında kızıl ateş, alnımda kızıl bakır

Çiğdemler solar gibi, anneler yanar gibi

Dizlerine döküldüm, ağlama Diyarbakır”

“ÖFKEYLE KIZGINLIKLA HAREKET ETMEYECEĞİZ”

Demirtaş ,”Dün Diyarbakır’dan büyük bir provokasyonla, katliamla halkın iradesini teslim almak isteyenler orada küçük bebekten yaşlısına kadar çelik bir iradeyle karşılaştılar. Orada herkes ayaklar altında ezilsin diye provokasyona getirmeye çalıştılar” şeklinde konuştu.

Bazı gazete manşetlerini gösteren Demirtaş, Erdoğan’a seslenerek, “Sen beni arayacağına bu paçavraları çıkaranları ara…” dedi.

Demirtaş, “Öfkeyle kızgınlıkla hareket etmeyeceğiz. Vicdanla hareket edeceğiz, sandığa gideceğiz ve yarın akşam bu belalardan kurtulacağız” dedi.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -