Kuzey Teve

Adnan Oktar dahil 116 kişi tutuklandı

Adnan Oktar dahil 116 kişi tutuklandı
Gençağa Karafazlı( karafazli@msn.com )
74 views
03 Ocak 2021 - 12:58
Spread the love

 Adnan Oktar ve grubuna yönelik soruşturmada gözaltına alınanlardan Adnan Oktar dahil 116’sı bu sabah tutuklandı.

Adnan Oktar ve grubuna yönelik soruşturma kapsamında tutuklanmaya sevk edilen 176 şüpheliden, Adnan Oktar’ın da aralarında bulunduğu 116  şüpheli, ‘Suç işlemek amacıyla örgüt kurmak’, ‘Çocuğun cinsel istismarı’, ‘Cinsel saldırı’, suçlarının da aralarında bulunduğu çeşitli suçlardan tutuklandı. 

İLGİLİ HABERLER: ADNAN OKTAR’IN TUTUKLANMASI İSTENDİ 

ANNEM BENİ GECE YARISI ADNAN OKTAR’A GÖTÜRÜYORDU 

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nın talimatı ile geçen Çarşamba günü 5 ilde Adnan Oktar ve grubuna yönelik operasyon kapsamında gözaltına alınan 187 kişiden 183’ü emniyet işlemlerinin ardından iki ayrı grup halinde adliyeye sevk edildi. 

Adliyeye sevk edilen 183 şüpheliden Adnan Oktar’ın da aralarında bulunduğu 176’sı, ‘Suç işlemek amacıyla örgüt kurma’, ‘Çocukların cinsel istismarı’, ‘Nitelikli cinsel saldırı’, ‘Şantaj’,  ‘Malvarlığı değerlerini yurt dışına çıkarma’, ‘Cebir, şiddet, tehdit kullanarak kişiyi hürriyetinden yoksun bırakma’ suçlarından tutuklanmaları talebiyle mahkemeye sevk edildi.

6 ŞÜPHELİ SERBEST

Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği, sorgusunu bitirdiği 102 şüpheliden, Adnan Oktar, Oktar Babuna, Ulviye Didem Ürer, Alev Babuna, Ayşegül Hüma Babuna, Ahmet Oktar Babuna’nın da aralarında bulunduğu 116 şüphelinin tutuklanmasına karar verdi. 6 şüpheli ise adli kontrol şartı ile serbest bırakıldı. 

“KOD ADIM YOK”

Adnan Oktar’ın tutuklanma talebiyle sevk edildiği Nöbetçi 4. Sulh Ceza Hakimliği’nde sorgusunda, suçlamaları kabul etmediği öğrenildi. Sorgusunda geniş bir arkadaş grubunun bulunduğunu söyleyen Adnan Oktar’ın, “Lakap kullanırım ancak kod adım yoktur. Türk polisine karşı iddia edildiği gibi düşüncem olmadığını beyan etmek isterim” dediği öğrenildi.

“GİZLİ ANLAŞILMAZ ÖRGÜT LİDERİ BİRİ DEĞİLİM”

Sorgusunda aylık gelirinin 3 bin 500 lira olduğunu beyan ettiği öğrenilen Oktar’ın, “Müştekiler bana kumpas kurmuşlardır. Yurtdışı görüşmelerim Türkiye aleyhine değil, Türkiye lehine yapılan görüşmelerdir. Küçük kızları evine alarak cinsel tacizde bulunduğuma dair iddiaları da kabul etmiyorum. Ben kanuna, hukuka uygun yaşayan bir kişiyim. İddiaları çirkin buluyorum, kabul etmiyorum. Gittiğim yerler bellidir. Gizli anlaşılmaz örgüt lideri bir kişi değilim” dediği kaydedildi. 

MAĞDUR SAYISI 200’E YAKLAŞTI 

Öte yandan emniyet kaynakları Hollanda, Katar, Almanya, Azerbaycan, Kazakistan, Avusturya ve Türkiye genelinde bulunan mağdurların sayısının 200’e yaklaştığını bildirdi.

Gözaltındaki Aslı Süme Efeoğlu’nun oyuncu Şener Şen’in yeğeni olduğu öğrenildi. (HABER MERKEZİ)

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -