Kuzey Teve

15 Temmuz gazisinin isyanı: “Ya Fettah! ya Cengiz! ya Kalyon! ya Simit!”

15 Temmuz gazisinin isyanı: “Ya Fettah! ya Cengiz! ya Kalyon! ya Simit!”
Gençağa Karafazlı( karafazli@msn.com )
82 views
03 Ocak 2021 - 13:02
Spread the love

 15 Temmuz FETÖ’cü darbe gecesinde Altunizade’de durdurmaya çalıştığı iki tankın üzerinden geçmesi sonucu yaralanan Sabri Ünal, sosyal medya hesabından dikkat çeken paylaşımlarda bulundu.

Sabri Ünal, kişisel Twitter hesabından yaptığı açıklamada, “Size komik bir şey söyleyeyim de biraz 15 Temmuz gazilerinin haline gülün!” derken, “8 hastane 9 doktor gezerek sonunda rahatsızlığımı tedavi edecek bir doktor bulabildim” dedi.

“ÖMER ÇELİK DENEN KİŞİ…”

Ünal, neden 8 hastane gezdiğini yaptığı bir “flood” ile anlatırken, yaşadığı skandallara yer verdi.

Ünal ayrıca, gazilere hastanenin sözde ücretsiz olduğunu belirterek, hangi yere ne kadar para ödediğini de anlattı.

Ameliyatı için devletin kendisine; cebinden ödemesi yapmasını söylediğini aktaran Sabri Ünal, “Sevdiğim bir abimden borç alarak doktorun verdiği ameliyat tarihinde hastanede oldum. Lakin içim hiç rahat değildi. 2 yıl geçmiş, Şehit yakınları ve gaziler için 300 küsür milyon tl para toplanmış ve ben ameliyat olmak için borç dileniyordum!” diyerek sitem etti.

“15 temmuz şehit yakınları ve gazileri için bu kadar para topladınız. Ameliyat paramı bile ben borç almak zorunda kaldım dediğimde ‘Ömer Çelik açıklama yaptı ya! O paralar dağıtılmayacak!’ deme gereği gördüler” diyen Sabri Ünal, “Siyaset bilmediğim için Ömer Çelik diye birisinin varlığını duymuş ama ne yapar bir haberim yoktu! İnternetten baktığımda gördüğüm durum ileri demokrasinin inleme sesleriydi! Ömer Çelik denen kişi Ak Parti’nin Basın Sözcüsüydü ve Hükümetle veya Aile Bakanlığı ile hiçbir alakası yoktu ve hükümete bağlı aile bakanlığının bir görevlisi çıkıp bana siyasi bir partinin basın sözcüsünün açıklamasını devletin açıklaması gibi satıyordu” dedi.

“‘O GAZİ AK PARTİ’Lİ DEĞİL’ DİYE İŞE KABUL ETMEDİ”

Sabri Ünal, “Aynı gün geçekleşen olaylardan birisi de Fetö’ye göbekten bağlı ve fetönün kirli donu için Üniversite açacak kadar Fetöcü bir Fettah-ı Tamince’nin haberiydi. İkisinine birden nişan alarak twitimi attım ve İstifa edeceğim dedim!” derken, “Fizik tedavi konusu da boşa çıkınca Ramazan’ı geçirmek üzere memleket’e gittim. 6 ay kaldım. Daha da uzun kalacaktım ama SGK içindeki fetöcüler bir şekilde bize ödenen maaşları çok bulup hepimizi 2100 liraya düşürmeyi uygun görmüşler” dedi.

“Bu benim tabii ki olmayan sinirlerimin şalterini attırdı ve evde bulunan pek çok şeyi kırıp dökmeme ve bir kısım kıymetli evrakı yakıp yok etmeme sebep oldu. Yaktıklarım arasında devletin geri verdiği madalya ve berat da vardı!” diyen Sabri Ünal, yaptığı başvuruda işe girememesini ise, “Şimdilik damat Berat hayatta olsa da bizim berat ateşler içinde yandı kül oldu. Başvurduğum bol torpil arayan bir iş yeri ‘o gazi Ak Partili değil’ diye işe kabul etmedi!” sözleriyle anlattı.

“Siyaset, torpil, 15 temmuz şehit yakınları için toplanan paralar boş işler. Nefes alıp verdiğiniz için şükredin!” diyen Sabri Ünal, “Ya Fettah! Ya Cengiz! Ya Kalyon! Ya Simit! Ya Ülker! Yapma YAA!” diyerek sözlerini noktaladı.

İşte Sabri Ünal’ın o paylaşımları:

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -