Kuzey Teve

1333 hasta tutukluyu görmeyen AA, Sivas Katliamı hükümlüsünü haber yaptı

1333 hasta tutukluyu görmeyen AA, Sivas Katliamı hükümlüsünü haber yaptı
Gençağa Karafazlı( karafazli@msn.com )
66 views
03 Ocak 2021 - 13:02
Spread the love

 Cezaevlerinde bulunan 1333 hasta tutukluların bir tanesini bile görmeyen Anadolu Ajansı (AA), Sivas Katliamı davasından hükümlü olan 86 yaşındaki Ahmet Turan Kılıç’ı haber yaptı.

Hükümete yakınlığıyla bilinen Anadolu Ajansı, 2 Temmuz 1993’te Sivas Madımak Oteli’nde 35 kişinin hayatını kaybetmesinde rolü olan 86 yaşındaki Ahmet Turan Kılıç’a ilişkin “86 yaşındaki ‘ağır hasta’ hükümlü tahliye bekliyor” başlığıyla bir haber yayınladı. AA, hakkında ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası verilen Ahmet Turan Kılıç’ın oğlu Necdet Kılıç ile konuşarak hükümlünün sağlık durumunun ‘kötü’ olduğunu ve ‘serbest bırakılması’ gerektiğini duyurdu.

AA’nın haberinde oğul Kılıç’ın, babasının suçsuz olduğunu iddia ederek yaşamının son anlarını evinde yaşamasını istediği belirtildi.

50 HASTA TUTUKLU ÖLDÜ, AA GÖRMEZDEN GELDİ

İnsan Hakları Derneği’nin (İHD) verilerine göre 2019 yılında 50 hasta tutuklunun yaşamını yitirdiği, 1333 hasta tutuklunun ise sağlık sorunlarından dolayı serbest bırakılması gerektiği bilgisini ise Anadolu Ajansı görmezken, Sivas Katliamı hükümlüsünü gündemleştirmesi ise dikkat çekti.

AA’NIN HABERİNİ GÖRMEK İÇİN TIKLAYINIZ

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -