Kuzey Teve

1 Mayıs 2016 Taksimden haberler

1 Mayıs 2016 Taksimden haberler
Gençağa Karafazlı( karafazli@msn.com )
126 views
02 Ocak 2021 - 23:32
Spread the love

 

aksim’de sabah saatlerinden bu yana toplanmalar yaşanırken polis meydana girmek isteyenlere çok sert müdahale etti, onlarca kişi gözaltına alındı…

1 Mayıs için Taksim’de polis ekipleri sabahın ilk saatleriyle birlikte önlem aldı. Sadece Türk-İş heyetinin, Taksim Atatürk anıtına çelenk koymasına izin verildi.

1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü etkinliklerine izin verilmeyen Taksim Meydanı ve çevresinde görev alan polisler, sabahın ilk ışıklarıyla birlikte görev yerlerini almaya başladı. Taksim’e çıkan sokak ve caddeler de bariyerlerle kapatıldı. Bölgeye çok sayıda zırhlı polis aracı ve TOMA yerleştirildi. Meydana çıkmak isteyen siyasi parti ve örgütlere polis çok sert müdahale etti, onlarca kişi gözaltına alındı.

CANLI TAKİP

11.34: Mecidiyeköy’de polisin sert müdahalesi sürüyor. Kitle ara sokaklarda yeniden toplanmaya çalışıyor. Polis helikopteri sürekli ara sokakları gözetliyor.

11.25: Taksim Divan Kavşağı’ndan meydan girmek isteyen gruba müdahale eden TOMA’nın su tabancası arızalandı. Eylemcileri bir türlü hedef alamayan TOMA, ağaçları, binaları, polisleri ve gazetecileri ıslattı. Bir süre sonra arızası giderilen TOMA, eylemcilere müdahale ederek dağıttı.

İşte kameralara yansıyan o görüntüler…

11.10: Sabah saatlerinde Taksim’e çıkmak isterken gözaltına alınan HKP’liler karakolda böyle slogan attı.

11.05: Beyoğlu’nda Toplumsal Olaylara Müdahale Aracı’nın (TOMA) çarptığı vatandaş, hayatını kaybetti. Edinilen bilgilere göre olay Tarlabaşı Bulvarı’nda meydana geldi. Güvenlik önlemleri için Tarbalaşı Bulvarı’nda bulunan bir TOMA, Nail Mavuş (57) isimli vatandaşa çarptı.

Olay yerine çağrılan sağlık ekipleri tarafından ilk müdahalesi yapılan Mavuş, Şişli Hamidiye Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırıldı. Ağır yaralı Nail Mavuş yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

İşte İHA’nın olay yerinden geçtiği görüntüler…

10.55: 1 Mayıs Hukuk Platformu 10.45 itibariyle İstanbul’da gözaltı sayısının 38 olduğunu duyurdu.

10.24: Evrensel’in haberine göre Beyoğlu Piyalepaşa Bulvarı’nda Taksim’e çıkmaya çalışan 4 Halk Cephesi üyesi gözaltına alınarak Vatan Emniyet’e götürüldü.

09.59: İstanbul Feriköy’de Halk Cephesi üyeleri de gözaltına alındı.

09.55: Taksim’e yürümek isteyen Halkın Kurtuluş Partisi üyesi 30 kişi gözaltına alındı.

09.45: Polis, Bomonti’de toplu halde yürüyen gruplara çok sert müdahale etti. Çok sayıda gözaltı olduğu bildiriliyor.

09.25 Halkevciler polisin sert müdahalesi sonrası yeniden toplandı. Öğrenci Kolektifleri de “Yaşasın 1 Mayıs” sloganı ile Taksim’e gidiyor.


Fotoğraf: Sendika.org

GÜNCELLEME 09.18: Polis Taksim’e yürüyen Halkevleri üyelerine izin vermedi, tazyikli su ile müdahale etti.

GÜNCELLEME 09.14: Taksim Meydanı’na çağrı yapan kurumlar Şişli Cami önünde buluşuyor.

GÜNCELLEME 08.38: İnşaat İşçileri Sendikası’na üye işçiler “Kavga, Sokak, Direniş! Yaşasın 1 Mayıs” pankartıyla Taksim Meydanı’na çıktı.

Fotoğraf: Sendika.org

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -