Kuzey Teve

Zafer Partili görevlilerden K24 ekibine engelleme: Mikrofonu kürsüden kaldırttılar

Zafer Partili görevlilerden K24 ekibine engelleme: Mikrofonu kürsüden kaldırttılar
Gençağa Karafazlı( karafazli@msn.com )
194 views
24 Mayıs 2023 - 11:47
Spread the love

Zafer Partili görevlilerden K24 ekibine engelleme: Mikrofonu kürsüden kaldırttılar

Zafer Partisi görevlileri, Kılıçdaroğlu ve Özdağ’ın ortak açıklaması öncesi K24 muhabir ve kameramanını “bölücü yayın yapıldığı” gerekçesiyle engelledi. Çağdaş Gazeteciler Derneği de “Bu engelleyici tutum ve nefreti kınıyoruz” açıklaması yaptı.

Artı Gerçek – Millet İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu ile Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ’ın görüşme sonrası yapacağı ortak açıklamayı bekleyen K24 çalışanları, Zafer Partili görevliler tarafından engellendi.

Kılıçdaroğlu ile Özdağ, bugün son kez Zafer Partisi Genel Merkezi’nde bir araya geldi. İki liderin yapacağı ortak basın açıklamasını takip etmek için onlarca gazeteci genel merkez binası önüne geldi. Liderlerin beklendiği sırada Zafer Partili görevliler, K24 mikrofonunu kürsüden kaldırttı.

K24 muhabiri ve kameramanı ile Zafer Partisi önünde görev yapan diğer gazetecilerin itirazlarına rağmen Zafer Partisi görevlileri, “bölücü yayın yapıldığı” gerekçesiyle mikrofonu kaldırdı. Bunun üzerine K24 ekibi, ortak açıklamayı beklemeden genel merkez önünden ayrıldı.

ÇGD ANKARA: ENGELLEYİCİ TUTUM VE NEFRETİ KINIYORUZ

Çağdaş Gazeteciler Derneği Ankara Şubesi de K24’e yönelik engellemeye tepki göstererek “Bugün Zafer Partisi’nde düzenlenen basın açıklamasında K24’ün mikrofonu Zafer Partili görevliler tarafından ‘Bölücülük yapıyorsunuz’ denilerek kürsüye konulmadı. Bu engelleyici tutum ve nefreti kınıyoruz. K24 muhabiri meslektaşımızın da dediği gibi: Biz işimizi yapıyoruz!” paylaşımında bulundu. (HABER MERKEZİ)

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -