Kuzey Teve

Yozgatta 8 Martta kadınlara ülkücü saldırı

Yozgatta 8 Martta kadınlara ülkücü saldırı
Gençağa Karafazlı( karafazli@msn.com )
125 views
02 Ocak 2021 - 19:22
Spread the love

Ülkenin dört bir yanında emekçi kadınlar sokağa çıkarken,  Yozgat’ta Bozok Üniversitesi’nde kadın öğrencilerin 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü nedeniyle yapmak istediği açıklamaya ülkücüler saldırdı. MHP Rize il teşkilatı emekçi kadınlar günü dolayısıyla açıklama yaparken partinin denetiminde ki ülkücü grupların Yozgat ilinde kadın öğrencilere saldırması partinin kadın konusundaki tutumunu açıkça ortaya koydu.

Saat 12.00 sıralarında karanfil dağıtan kadın öğrenciler, Cumhuriyet Meydanında basın açıklaması yapmak için toplandıkları sırada sayıları 100- 150 arasında değişen ülkücü bir grup öğrencilerin üzerine yürüdü. Polis engellemesinin ardından basın açıklamasının yapıldığı sırada ülkücü grup, kadınlara ve öğrencilere küfürler ve tehditler savurarak, kadın öğrencilere saldırmak istedi. Kadın öğrenciler kışkırtmalara ve polise rağmen basın açıklamalarını bitirdiler. Açıklamanın bitmesiyle ülkücü grup daha da kalabalıklaştı. Ülkücü grup saldırıya geçerek kadın öğrencilere taciz, hakaret ve tehditlerde bulundu. 

Açıklamanın ardından ülkücü grup ara sokaklarda öğrencileri, “Artık yaşamıyorsunuz, hepiniz öldünüz” ve küfürler ederek, kovaladı. Eylem yerinden ayrılan öğrencilerin ardından, ülkücü grup slogan ve tehditlerle, öğrencileri takibe aldı. Yozgat’ta ilk kez 8 Mart kutlaması yapılırken, kentte gerginliğin sürdüğü bildirildi.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -