Kuzey Teve

“Yıkılmadık ayaktayız”

“Yıkılmadık ayaktayız”
Gençağa Karafazlı( karafazli@msn.com )
82 views
17 Kasım 2015 - 9:45
Spread the love

 MHP lideri Devlet Bahçeli, yeni dönemin ilk grup toplantısında konuştu. Bahçeli, “Bizde Saray lejyonerlerine, bozkurt görünümlü aktrollere devredilecek bir parti de yoktur” dedi.

Bahçeli, şunları söyledi:

“Allah’a hamd olsun yıkılmadık. Yıkılacak bir şey de görmüyoruz. MHP milli gönüllerde, cesur yüreklerdedir. Düşeceğimiz sanıyorlardır yanıldılar, korkacağımızı, kaçacağımızı planlıyorlardı ama havasını aldılar. Bizi tanımıyorlar. Hislerimiz anlamıyorlar. MHP’ye operasyon düzenleyen, buna yarım akıllarıyla yataklık edenler fitne halindedir. Karalık ayak oyunlarına boyun eğmedik.

Bedeli ne olursa olsun kara kampanya mucitlerine boyun eğmeyeceğiz. Sırf koltuk doldurmak için taviz limanına demir atmadık. Yalana bel bağlamadık, yozlaşma akıntısına kapılmadık.

Erdoğan 7 Haziran sonucunu beğenmedi, sindiremedi. Bunun yanında AKP, tek başına iktidarı kaybetmenin korkusuyla kontrolden çıktı. Türkiye’yi şiddet döngüsüne hapsetti.

Çünkü kayıp ve felaketlerden hesap sorulabilmesi için fırsat doğmuştu. AKP kadrolarının ürkmesinin nedeni buydu. 9 Temmuz’da hükümeti kurma görevini alan Davutoğlu tekrar bir seçimin ağlarını ördü. CHP bu oyuna adeta figüranlık yaptı.

AKP’nin hükümet kurma isteği hiç olmadı. Sonuçta 1 Kasım’da AKP tek başına yetecek sonuca ulaştı. Kesin sonuçlar 12 Kasım’da açıklandı. Yemin merasimi bugün yapılacak.

MHP 7 Haziran’da yüzde 16 oy oranı ile 80 milletvekili aldı. Ne var ki 1 Kasım’da beklentilerin altına düştüğümüz açık bir gerçektir. Yüzde 11 oy oranı ve 40 milletvekiliyle 26. dönemde miletimizin verdiği muhalefet görevini en iyi şekilde yapacağız.

İftira ve yıkıcı propagandaya rağmen bize destekleyen aziz vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum. 1 Kasım’da aldığımız neticenin başarı olduğu iddiasında değilim ama mağlup da olmadığımıza yürekten inanıyorum.

elbette seçim sonuçlarını etraflıca inceliyor ve milli iradenin kararınza saygılı oluyoruz. Eleştirilere kulağımızı kapatmıyoruz. Daha iyisini yapmak hedeflediğimiz başarıyı yakalayabilmek için kuyumcu titizliğiyle çalışmalarımızı sürdürüyoruz.”

OYUN İÇİNDE OYUN VAR

HDP’nin başkanlık sistemi dahi tüm modeller tartışılabilir demesi tesadüf değildir. Oyun içinde oyun vardır. Türk milleti 1 Kasım’da sandıkta başkanlık veya yeni anayasa mesajı vermediği halde bunları konuşmak ahlaksızlıktır.

MHP’ye idam fermanı yazanlar, Saray’ın etrafında öbek öbek toplanmıştır. 1 Kasım’da MHP’nin başarısız olduğunu söyleyenlere bakın. Diyorlar ki yönetim değişmeliymiş, diyorlar ki hayır diyenlere millet hayır demiş. Davutoğlu’na bakarsak kongreden korkmamıza gerek yoktur. Sana mı soracağız? MHP üzerinde hesap yapanlarda senin ve zihniyetinin izleri bulunmaktadır. Bizde teslim edilecek, işgale bırakılacak bir parti yoktur. Bizde Saray lejyonerlerine, bozkurt görünümlü aktrollere devredilecek bir parti de yoktur. MHP Türk milletinin eseridir. MHP onun bunun oyuncağı olmayacağı kadar kutlu, kutsaldır.

1 Kasım’da projelendiren MHP’nin baraj altında kalmasıydı. Her türlü yol denendi. Asıl hedef Türk milleti ve Türklüktü. MHP’nin bozguna uğraması, bölünme ve çözülmenin yolunu açacaktı.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -