Kuzey Teve

betnis giriş
betnis
yakabet giriş

YEŞİL SOL PARTİ “KUTUPLAŞMA SİYASETİ VE NEFRET SÖYLEMİNDEN BESLENEN OYUNUNUZU BOZACAĞIZ”

YEŞİL SOL PARTİ “KUTUPLAŞMA SİYASETİ VE NEFRET SÖYLEMİNDEN BESLENEN OYUNUNUZU BOZACAĞIZ”
Gençağa Karafazlı( [email protected] )
171 views
01 Ağustos 2021 - 17:59
Spread the love

Konya ‘da Kürt aileye yönelik gerçekleştirilen ve 7 kişinin hayatını kaybettiği  katliama ilişkin ülkenin dört bir yanında tepkiler devam ederken ,saldırıyla ilgili Yeşil Sol Parti  Merkez Yürütme Kurulundan  bir açıklama geldi.

Gençağa Karafazlı –

Yeşil Sol Parti  Merkez Yürütme Kurulu  Eşit, Demokratik, Ortak Yaşamı Savunuyoruz denilen açıklamasında  şu görüşlere yer verildi;
“KUTUPLAŞMA SİYASETİ VE NEFRET SÖYLEMİNDEN BESLENEN OYUNUNUZU BOZACAĞIZ”
Konya’da 12 Mayıs’da ırkçı güruhun saldırısına uğrayan Kürt ailenin evine bugün silahlı saldırı düzenlendiğini, aileden 7 kişinin hayatını kaybettiğini derin bir üzüntü ve kaygı ile öğrendik.
Aile 12 Mayıs’ta 60 kişilik ırkçı güruhun saldırısına uğramış, aile bireyleri bıçak, taş ve sopalarla darp edilmiş, “sizi burada yaşatmayacağız “ diye tehdit edilen aileden bir kişi ağır yaralanmıştı. Saldırının ardından aile hakkında koruma kararı verilmesine rağmen ailenin tehditlere ve saldırılara karşı korunmadığı açıktır. Saldırganların kısa sürede tahliye edilmesi de bugünkü saldırıya adeta davetiye çıkartmış, saldırgan faşist güruhu cesaretlendirmiştir.
Bugün gerçekleştirilen ikinci saldırıda, Dedeoğulları ailesinden 3’ü kadın 7 kişi katledildi ve evleri ateşe verildi. Yeşil Sol Parti olarak saldırıda 7 aile bireyini kaybeden Dedeoğulları ailesinin acısını paylaştığımızı, dayanışma içinde olduğumuzu belirtmek istiyoruz.

“IRKÇI FAŞİST SALDIRGANLAR CESARETLENDİRİLMİŞTİR”
Deniz Poyraz’ı kaybettiğimiz HDP İzmir İl Örgütü saldırısının ardından Afyon, Ankara ve Konya’ da Kürtlere yönelik ırkçı saldırılar devam etmiştir. Yeşil Sol Parti olarak Kürtleri hedef gösteren, çatışma ve gerilimi körükleyen yaklaşımlar konusunda iktidarı uyarmış, kutuplaştırıcı politika ve söylemlere son verilmesini, saldırıların önlenmesini istemiştik. İktidar, demokrasi ve barış isteyen, gerilimden kaygı duyan bizlerin uyarılarına kulak asmadığı gibi kutuplaştırıcı söylem ve yaklaşımlarını artırarak sürdürmüştür. Yandaş basın ve troll sosyal medya hesaplarından sürekli ayrımcı ve nefret söylemi içeren yayınlarla Kürtler hedef gösterilmiş, ırkçı ,faşist saldırganlar en hafif deyimi ile cesaretlendirilmiştir. Bu sistematik saldırı ve katliamları kişisel husumet, kişisel çıkar, münferit öfke ile açıklamak gerçeği örtme ve gizleme çabasıdır. Asla kabul edilemez.

“BARİŞ DEMOKRASI İRADESİNİ DAHA YÜKSEK SESLE HAYKIRACAĞIZ”
AKP ve MHP iktidarı sorumludur. Sorumlusunuz. Çatışma ve şiddet üreten kutuplaştırma siyasetiniz batsın, Yeter Artık.
İktidarı ve yandaşları çatışma ve gerilim üreten politika ve yaklaşımlara son vermeye, ırkçı saldırgan güruhlara karşı önlem almaya çağırıyoruz.
Yeşil Sol Parti, Türkiye barış ve demokrasi güçleri ile birlikte barış ve demokrasi iradesini daha yüksek sesle haykıracak, kutuplaşma siyaseti ve çatışmadan beslenen oyununuzu bozacaktır. Bu topraklarda barış ve kardeşlik kazanacaktır.
Yeşil Sol Parti olarak tüm emek, demokrasi ve barış güçlerini, faşist saldırılara karşı ortak mücadeleye, eşit demokratik, ortak yaşamı birlikte savunmaya davet ediyor, ortak mücadeleyi güçlendirmeye çağırıyoruz. .

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -