Kuzey Teve

betnis giriş
betnis
yakabet giriş

Yeni Türkiyenin Ekran Yüzleri

Yeni Türkiyenin Ekran Yüzleri
Gençağa Karafazlı( karafazli@msn.com )
256 views
02 Ocak 2021 - 19:19
Spread the love

 Türkiye‘de son yıllarda garip şeyler oluyor. Özellikle 17 Aralık Yolsuzluk ve Rüşvet operasyonlarından sonra 10 yıldır ülkeyi tek başına yöneten AKP’nin fabrika ayarları bozuldu.

17 Aralık’ın ertesi günü yani 18 Aralık’tan itibaren geri dönüşü pek mümkün olmayan bir yola girildi. Dümen kırıldı. Gemi her gün başka bir yere toslayıp duruyor.

Bu sancılı süreçte 3 önemli seçime gittik. AKP bu seçimlerde propaganda modeli olarak “Yeni Türkiye diye bir kavram kullandı.

AKP’nin “Yeni Türkiyesinde gerçekten “yeni” olan şeyler var. Mesela siz iktidara biat  etmiyorsanız veya onun bazı noktalarda yanlış yaptığını düşünüyorsanız hangi konumda olursanız olun sizin yerinize hemen “yeni”si getiriliyor. 

“Yeni Türkiyenin “yeni elemanları”nı her alanda görmek mümkün ama bu yazıda sadece medya alanındaki 2 kişiye değineceğiz.

Saray’a Övgü Yoksa İşiniz Zor

Dedik ya eğer iktidarı eleştiriyorsanız, Saray’a övgüler düzmüyorsanız işiniz zor. Siz o koltukta artık oturamazsınız. Yerinize “işinde ehil olmayan” hatta konuyla nasıl bir alakası var dediğinz kişiler gelir.

Şimdi AKP’nin “Yeni Türkiyesinin ekran yüzlerine bir göz atalım..

Manken Tuğçe Kazaz Terör Uzmanı Oldu

Tuğçe Kazaz eski manken. Ama manken olmasından daha çok başka bir özelliği ile tanınıyor. Kazaz, “Türkiye din değiştirme şampiyonu”.

Bütün dinleri dolaşıp geldikten sonra tekrar İslam’a döndü. Tabi bu onun kişisel kararı saygı duyarız. 

Tuğçe Kazaz AKP ve Erdoğan’a hayranlığını duyurduktan sonra “Havuz Medyası”nın açık oturum programlarında boy göstermeye başladı. Eski manken Kazaz artıkTürkiye‘nin Ortadoğu politikalarını yorumlayan, kiminle savaşa girmeliyiz/girmemeliyiz şeklinde değerlendirmelerde bulunuyor.

Halk olarak gerçekten Tuğçe Kazaz’ın IŞİD, Suriye ve Türkiye‘nin Ortadoğu politikalarına değin yaptığı değerlendirmelerden çok aydınlanıyoruz. Anadolu Ajansı da bunu fark etmiş olacak ki Kazaz’a PKK ve IŞİD‘i sordu.

Eski manken Kazaz, 32 vatandaşın ve 1 askerin IŞİD‘in saldırısında hayatını kaybetmesine ilişkin, “Dış güçler, İslam dünyasının rönesansını başlatıp devam ettirmeye çalışan AKP’yi ve aynı zamanda Ortadoğu ve Balkanlar için çok güçlü bir lider haline dönüşmüş, demokrasiyi kimsenin savunmadığı kadar savunan bir lider olan Recep Tayyip Erdoğan‘ı zayıflatmak istedi” dedi.

AA, IŞİD ve PKK'yı Ona Sordu

Şarkıcı Niran Ünsal Siyasi Yorumcu Oldu

Kendisi şarkıcıdır. Sesi güzeldir. Sesine lafımız yok. Son dönemde AKP’ye özellikle de Erdoğan’a iltifatlar yağdıyor. Ünsal da Tuğçe Kazaz gibi son zamanlarda HavuzMedyasında boy gösteren yorumcular arasında.

Niran Ünsal’ın bir televizyon programını izleyin, yaptığı yorumlara bakın gümdemle ilgili ne kadar alakalı olduğunu anlayacaksınız.

Herkes bir gazeteci gibi gündemdeki her konuyu detaylı bilmek zorunda değil. Ama bir şarkıcıyı televizyonlara çıkarıp saatlerce gündemi değerlendirmek insanlarla alay etmekten başka bir şey değildir.  

Niran Ünsal, en son Ülke TV’de çıktığı programda gündemdeki siyasi gelişmeleri değerlendirerek olası bir erken seçimde AKP’nin %60 alacağını söyledi. Şarkıcı Ünsal’ın söylediği şey o kadar uçuktu ki sunucu Esra Elönü bile gülerek ve şaşırarak“Huuuu. O kadar da değil ya.” şeklinde tepki verdi. 

“Yeni Türkiye“nin mimarları böyle olacaksa gelecek nesiller adına kaygı duymamak imkansız.

“Yeni Türkiyede terör uzmanları, Ortadoğu uzmanları, siyaset bilimcileri evinde, üniversitesinde ve ofisinde otururken bu tip isimleri sırf Erdoğan’a ve AKP’ye methiyeler düzmesi için erkana çıkartılıyor.

Yani “Yeni Türkiyenin uzmanları/ekran yüzleri Niran Ünsal ve Tuğçe Kazaz gibi isimler.

Asıl merak edilen ise şu; işin uzmanı dediğimiz ve AKP’ye yakın olan isimler bu konuda neden ses çıkarmıyor?

Niran Ünsal Erken Seçim Tahmini Sunucuyu Bile Güldürdü!

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -