Kuzey Teve

Yeni Bir Barış Süreci ve Genel Af Doları Düşürür…

Yeni Bir Barış Süreci ve Genel Af Doları Düşürür…
Fakir Yılmaz( fakiryilmaz@kuzeyteve.com )
207 views
22 Kasım 2021 - 22:52
Spread the love

Hayatında doları olmamış biz pığaslarla, ayakkabı kutucuklarına dolarları dolduranların bol olanların dolu olduğu şu ülkede her geçen gün daha da yükselen doları aşağı çekmek için ortaya attıkları saçma sapan fikirleri görüp, okudukça memleketin geldiği son noktayı da görmekteyim.
Dünyayı güldüren bu saçmalıkları ortaya atanların doların neden bu kadar fırladığına bakmadan ve suçlunun kim ya da kimler olduğunu sorgulamaması da ayrı bir dert…
Ve düşünmezler ki; bu ülkede 2 yıl süren bir barış sürecinde Merkez Bankasının rezervlerinin dolarlarla dolduğunu, hatta İMF’ye ödenen aidatı bile ‘borcumuzu ödedik’ diye hava attığımızı hatırlamazlar..
Ve son birkaç yıldır ‘büyük operasyon’ diye havuz denen medyaca dakika başı verilen haberlerle yine dağ taşa ve her görülen deliğe atılan onca bombanın dolarla alındığını da sanki bilmez ve anlamak istemezler..
Evet, sorunu çözmek için saçma sapan çözümler üretme yoluna gidenler buradan bir de ben sesleniyorum.
Bırakın artık dünyayı bize güldürmeyi de lütfen artık kendinize gelin..
Ve çözümün iç barış kadar, dış barışta da geçerli olduğunu anlayın artık..
Çünkü doların ateşinin 7 Haziran’ı beğenmeyip, barış sürecini buzdolabına kaldırıp, ülkeyi 1 Kasım’da yeniden seçime götürenlerce yakıldığını ve bu ateşin eş başkanlarının da aralarında bulunduğu HDP’lilerin içeri atılmasıyla devam ettiğini niye anlayıpta saklamak istersiniz?
Yoksa bilerek mi yapıyorsunuz da millet, ‘Baba ekonomi elden gitmesin’ deyip, daha başlamadan biten başkanlığınızı yine onaylayacak mı sanırsınız?
Ha unutmadan bende fikrimi söyleyeyim..
Yeni bir barış süreci ve Erdoğan’ın karar vermesi halinde yani merkez bankası başkanları, ekonomi bakanları ve onca atanmışları gece yarısı imzalayıp, aldığı gibi bir genel bir affın doları olduğu gibi bu ülkenin üzerinde hesabı olanların oyununu bozar diye düşünüyorum. Ve sadece doları ve makamları, kırmızı koltukları olanlar düşünsün derim..
Not:
Bu arada ‘Ey pığaslar yani ayakkabı bizler ne olacak halimiz?’ diyerek hemen paniklenmeyin..
Biz dolarsızlar yaşamayı ele, bele biliriz…
Ya siz dolarcılar?!.
Yaşananlarla asıl siz düşünün..
Çünkü dolar bizde yok sizin ayakkabı kutucuklarınızda ki dolarları düşünün..

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -