Kuzey Teve

Yaşar Kaspar Belediye İş Sendikası Başkanlığına Seçildi

Yaşar Kaspar Belediye İş Sendikası Başkanlığına Seçildi
306 views
07 Mayıs 2022 - 15:17
Spread the love

GENÇAĞA KARAFAZLI – EMRE KOÇ

Belediye İş Sendikası Rize Şubesinin 1. Olağan Genel Kurul yapıldı. Tek adayın olduğu Belediye iş sendikası Rize şubesinin 1. Olağan kongresi Rize de bir otelin konferans salonunda gerçekleşti.

Gerçekleşen kongreye sendika üyeleri, Belediye iş sendikası Karadeniz illeri şube başkanları bazı STK temsilcileri ile CHP Rize il başkanı Saltuk Deniz katıldı.

Kongrenin divan başkanlığını Genel Başkanı Kemal Çavuşoğlu yaptığı kongrenin divan üyeleri ise Genel Başkan yardımcıları İsmail Duman Ve Kemal Çavuşoğlu oldu.

Kongre başlamadan önce 1 dakikalık saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasının ardından bir teşkkür konuşması yapan başkan adayı Yaşar Kaspar, işçilere yönelik baskı ve tehditler karşısında yılmadan mücadele etmeye devam edeceklerini ifade ederek şunları söyledi;

“YANLIŞ YAPANLARIN KARŞISINDA İŞÇİLERİMİZİN YANINDAYIZ”

“Haksızlıklara karşı duracağız, sesimizi yükselteceğiz. Kim olursa olsun sesimizi daha fazla yükselteceğiz. Yanlış yapanın karşısında duracağız. Bize yakın duran siyasi partilere bakmaksızın, işverenlerimiz, belediye başkanlarımız kim olursa olsun yanında duracağız omuz vereceğiz. Kim ne derse desin biz işçinin yanındayız. Biz Belediye İş sendikası olarak siyasi partimiz vardır o ad Türkiye Cumhuriyeti’dir. Siyasi partimizin lideri de var Gazi Mustafa Kemal Atatürk” diye konuştu.

“SINIFIMIZA SAHİP ÇIKACAĞIZ”

Konuşacak çok şeyin olduğunu lakin siyaseti siyasetçilere bıraktığını söyleyen Belediye İş sendikası eski başkanlarından Dursun Dalga:

“Şu anda siyasetçi değilim. Çok büyük sorunlarımız var, ekonomik sorunlarımız var. Değerli arkadaşlarımız da bunları dile getirsinler. Dertlerini salonlarda anlatsınlar. Genel merkeze de bir tavsiyem var eski ve kurucu başkan olarak. Çok iyi eğitim vermemiz lazım işçi arkadaşlarımıza, yöneticilerimize. Sınıfımıza sahip çıkacağız”. dedi

“TEK KİŞİNİN EGEMENLİĞİNDEN KURTULMAK İÇİN SENDİKA ÖRGÜTLENMELERİ ÖNÜNDEKİ ENGELLERİ KALDIRMALIYIZ”

Türkiye’de işçilerin haklarını aramayan ve arattırmayan bir sendika anlayışının hâkim olduğunu kaydeden CHP Rize İl Başkanı Saltuk Deniz;

“Türkiye demokrasisinin önündeki en büyük engellerden bir tanesi örgütlenmenin önünü kapatan yasaklar ve baskılar. Eğer ülkede demokrasiyi ayakta tutmak istiyorsak, tek kişinin egemenliğinden kurtarmak istiyorsak demokratik kitle örgütlerinin sivil toplum örgütlerinin ve işçi sınıfı örgütlerinin örgütlenmesi önündeki tüm engelleri kaldırmak bunları teşvik etmek zorundayız. Ama Türkiye ne yazık ki sarı sendikacılığın olduğu bir yere gelmiş. İşçinin hakkını aramayan arattırmayan bir hale gelmiş. Bunun ortadan kaldırılması siyasetçilerden beklememek gerekiyor. Bunu işçi sınıfının kendi öz gücü kendi öz evlatlarının bu konuda çalışmalar yapması ve sınıf bilincini sınıf topluluğunu oluşturacak hareketlerde bulunmaları gerekiyor. Bize düşen görev de sizlerin burada anlatacağınız aktarımlar noktasında kendi siyasetimizi güncellemektir.”  Dedi.

Kongrede yapılan konuşmaların ardından Yaşar Kaspar’ın başkanlığında tek listeyle gerçekleşen seçim sonrası geçici başkan olarak görev yapan Belediye iş sendikasının Rize şube başkanlığına 1. Olağan kongresi sonrası Yaşar Kaspar seçilmiş oldu.

İşte Belediye İş Yeni Yönetim Kurulu Listesi:

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -