Kuzey Teve

betnis giriş
betnis
yakabet giriş

Yaş Çay Ayağa Düşürüldü;

Yaş Çay Ayağa Düşürüldü;
Recep Memişoğlu( [email protected] )
225 views
15 Eylül 2021 - 13:34
Spread the love

Yaş Çay Ayağa Düşürüldü;

Araç üzerinde alım yapan yaş çay simsarlarına çay satmıyorum ama özellikle gelip geçerken soruyorum fiyatı. Dün sordum, ‘ağabi 2,4 lira’ dediler.

Şimdi bunlar öyle de büyük büyük özel fabrikalar çok mu farklı. Onların da alım fiyatları aşağı yukarı ayni.

Peki devlet ne yapıyor, adeta olan biteni seyrediyor. Sermayenin işini kolaylaştırdığı için de zevk de alıyor. Çünkü AKP, sermaye sevici bir iktidar dır.

Peki, yaş çay üreticisi ne yapıyor? Durumdan pek de memnun olmasa da, deyim yerindeyse o da susuyor ve hiç bir şey yapmıyor.

Devam edelim. İktidara meclis içerisinde ve dışarısında muhalif olanlar ne yapıyor? Laf üretmekten başka onlarda bir şey yapmıyor. Adeta toplum üzerinde bir ölü toprağı mevcut.

Bugün Çaykur’un alım fiyatı 3,87 liradır. Kilogram başına arada ki farka bakar mısınız?  Neredeyse 1,5 lira. Hangi üründe kilogram başına bu kadar açı farkıyla alım yapılabiliyor?

Devleti ve onu temsil eden siyasal iktidarı AKP ve MHP’yi anlıyoruz. Onların soruna çözün getireceğini düşünmüyoruz bile. Ama iktidarı hedefleyen muhalefet bu işin neresinde. Ne yapıyor, ne yaptı, ne yapacak? Bu güne kadar hiçbir şey yapılmadı.

Diğer sol grup ve partilerde suskun, içerisine çekilmiş, kendi varlıklarını tarikat gibi sürdürme sevdasında.

Bu böyle gitmez. Üretici silkelenip kendine gelmeli ve iktidardan talep etmesini bilmeli, becermelidir. Yol, yordam göstericiler gerekirse halkın

Önüne çıkmalı ve öncü olmalılar.

Başını kuma gömüp siyaset yaptığını sananlar, yarın halktan da tokatı yiyeceklerdir. İktidarın bu kadar hata ve kıskacına rağmen, halkın muhalefete yığınla akın etmemesinin nedeni buralarda saklanıyor, bilesiniz…

 

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -