Kuzey Teve

betnis giriş
betnis
yakabet giriş

YABANCILAR TEMİNAT YÖNTEMİ İLE MÜLK EDİNİYOR

YABANCILAR TEMİNAT YÖNTEMİ İLE MÜLK EDİNİYOR
Gençağa Karafazlı( [email protected] )
191 views
19 Mayıs 2014 - 12:23
Spread the love

 YABANCILAR TEMİNAT YÖNTEMİ İLE MÜLK EDİNİYOR

İl Yönetim Kurulu üyeleri Ardeşen İlçe Başkanlığını ziyaret etti. Ziyarette İl Başkanı Hasan Peçe ve İş Adamı Şenol Öksüz açıklamalarda bulundu.

Bağımsız Türkiye Partisi Rize İl Başkanı Hasan Peçe İl Yönetim kurulu üyelerinden İş Adamı Şenol Öksüz ve Yavuz Balcı ile birlikte Ardeşen İlçe Başkanlığını ziyaret etti. Ziyarette güncel konularla ilgili değerlendirmelerde bulunan İl Başkan Hasan Peçe, “çözümün adresi bellidir, eğer gelecek nesillerimizi kurtarmak istiyorsak Milli Ekonomi Modeline muhtacız, tarımında çözümü bellidir, sanayinin de bellidir, hayvancılığında, ormancılığında. Biz bundan önceki seçimlerde iki yüz elli bin oy almıştık, şimdi 1 milyon yetmiş bir oy aldık. İnşallah bu tezi, bu düşünceyi iktidara getireceğiz” dedi.

İl Yönetim Kurulu üyesi iş adamı Şenol Öksüz ise” yabancı sermaye kuruluşları iç piyasada Türk vatandaşlardan teminat usulü ile bayilik vermektedir. Yasaya göre yabancı sermaye şirketleri sermayesinin sadece % 20’si kadar iç piyasadan ipotek alabiliyordu. Çünkü yabancı sermaye teminat yolu ile mülk ediniyor diye bu orana on da 2 ile sınırlandırma getirilmişti. AK Partisi hükümeti döneminde o sınırlandırma kaldırıldı. Artık yabancılar Türkiye’de istediği miktarda teminat alabiliyor ve teminat yolu ile mülk edinebiliyor” dedi.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -