Kuzey Teve

Volkan Bayarı koruyanlar da suçlu

Volkan Bayarı koruyanlar da suçlu
Gençağa Karafazlı( karafazli@msn.com )
140 views
02 Ocak 2021 - 22:25
Spread the love

 Eskişehir’de akademisyen Volkan Bayar’ın 4 kişinin ölümüne neden olduğu saldırı sonrasında, Artı TV’de Ezo Özer’in sunduğu Gece Editörü’ne konuşan Prof. Dr. Ayşe Aypay, Bayar’ın Osmangazi Üniversitesi Rektörü Hasan Gönen tarafından korunduğunu söyledi. Bayar’ın son 1 buçuk yıldır hakkında yapılan birçok suç duyurusuna rağmen korunduğunu, hakkında verilen dilekçeler ile suç duyurularının hiçbirinin işleme konulmadığını anlatan Aypay, “Bayar’la ilgili verilen dilekçeleri kayda geçmesin diye, E Devlet sistemine işlemediler” dedi.


İLGİLİ HABER: OSMANGAZI ÜNIVERSITESI’NDE SILAHLI SALDIRI: 4 ÖLÜ


Aypay, Artı TV’de katıldığı Gece Editörü’nde konuyla ilgili şunları söyledi:

‘ASLA ÜNİVERSİTEDEN UZAKLAŞTIRILMADI’

“Volkan Bayar’ın uzaklaştırıldığı söyleniyor. Asla üniversiteden uzaklaştırılmadı. Hakkında herhangi bir soruşturma açılmadı. Açılan soruşturmalar da üstü kapatılarak sonlandırıldı. Defalarca bizi mağdur ettiğini, asılsız mesnetsiz iftiralarda bulunduğunu söyledik. Ama söylediklerimizin hiç biri dikkate alınmadı.

Arkadaşlarımızın bir kısmı öldürüldü ve bedensel olarak aramızdan ayrıldı. Ama Bayar’ın mesnetsiz suçlamaları ile bir kısmımız da bedenlerimiz sağken öldürüldük.

Volkan Bayar üniversite yönetimi tarafından korunuyordu. Hiçbir belge olmaksızın Volkan Bayar’ın iddialarından, iftiralarından yola çıkalarak insanlar cezaevine atıldı. Benim eşim hiçbir belge olmadan tam 5 buçuk ay Volkan Bayar’ın suçlamaları nedeniyle cezaevine atıldı.”

‘SUÇ DUYURULARIMIZ DİKKATE ALINMADI’

“Volkan Bayar’a yönelik biz defalarca suç duyurusunda bulunduk. Rektörlüge, Savcılığa, Emniyete başvurduk. Bizim gibi akamdemisyenlerin hiçbirinin sözüne itibar edilmedi. Maalesef Volkan Bayar gibilere itibar edildi. Bu sürede Bayar öyle bir özgüven kazandı ki ‘kimse beni yıkamaz’ diye düşünmeye başladı.

Rektörlük suçludur. Bayar’la ilgili verilen dilekçeleri kayda geçmesin diye, E Devlet sistemine işlemediler. Görevliler bize, ‘Rektör’ün direkt emri var, bu dilekçeleri E Devlet sistemine koyamayız’ dediler. E Devlet’e kaydedilseydi işlem yapmak zorundaydılar. Bunu yapmamak için kayda almadılar, sümen altı ettiler. Bize yönelik suçlamalara ilişkin istediğimiz bazı belgeler vardı. Hakkımızdaki suçlamaları çürütmek için bu belgeler lazımdı. Bu belgeleri de istememize rağmen bize vermediler.”

‘REKTÖR KORUDU, HİÇBİR ZAMAN HEDEF OLMADI’

“Rektörlük Volkan Bayar’a akademik sınav döneminde mümkün değilken 3 hafta izin verdi. İzin verildiği zaman Bayar’ın suçlamaları nedeniyle gözaltılar yapılmıştı. Bu izinle korundu. Bu bile ilişkiyi gösteren bir etkendir. Volkan Bayar ile rektörlüğün ilişkisi mutlaka araştırılmalıdır.

Rektör, kendisinin de hedef olduğunu söylüyor. Rektör Hasan Gönen hiçbir zaman hedefte olmamıştır.”

‘SAVCILIKTA OLDUĞUM İÇİN KURTULDUM’

“Volkan Bayar bana da ‘FETÖ Ablası’ diyordu. Bu nedenle hakkında suç duyurusunda bulunmuştum. Olay günü bu nedenle Savcılığa gitmiştim. Konuyla ilgili Savcılıkta ifade verirken bu olay gerçekleşti. Kastettiklerinden biri de bendim. Hedefindeydim. Orada olmadığım için kurtuldum.”

‘TÜRKİYE BU GERÇEĞİ GÖRMELİ’

“Türkiye’ye bu gerçeği göstermek istiyoruz. Bayar gibi biri hala korunuyorsa, iftiraları bilindiği halde ona yönelik bir işlem yapılmıyorsu, bunu Türkiye’ye göstermek zorundayız. Bu ilişki sıradan değil. Bu ilişki mutlaka araştırılmalıdır. Bu cinayetler sadece Volkan Bayar’a yüklenemez. Arkasındakiler mutlaka açığa çıkarılmalıdır.

Arkasındaki insanlar da suçlu ve mutlaka bu cinayetlerden dolayı sorgulanmalıdırlar.

Rektör Hasan Gönen kendisini kurtarmak için Volkan Bayar’ın akıl sağlığının yerinde olmadığına ilişkin iddialarda bulunuyor. Eğer böyle ise 1 buçuk yıldır niçin onun suçlamalarına dayanarak akademisyenlere işlem yapmıştır.”

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -