Kuzey Teve

Vefa Yardım Grubunda Vefasız Uygulama!

Vefa Yardım Grubunda Vefasız Uygulama!
Gençağa Karafazlı( karafazli@msn.com )
162 views
02 Ocak 2021 - 21:58
Spread the love

 Vefa Grubunda vefasız uygulama!

İlçe Milli Eğitim Müdüründen ayrımcı uygulama

Gençağa kAKRAFAZLI -RİZE

Ordu’nun Gölköy ilçesi kaymakamlığı tarafından kurulan ‘Vefa Sosyal Destek’ grubunda çeşitli sendikalara üye olan okul müdürleri de görev aldı.

Gölköy İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün, vatandaşların ihtiyaçlarını ayağına kadar götüren müdürlerden sadece iktidar yanlısı olan Eğitim Bir Sen üyesi öğretmene başarı belgesi vermesi tepkilere neden oldu.

Corona virüsüyle mücadele kapsamında evden çıkamayan 65 yaş üstü ve ihtiyaç sahibi vatandaşların her türlü ihtiyaçlarını yerine getirme amacıyla ülke genelinde il valilik ve kaymakamlıklar tarafından kurulan ‘Vefa Sosyal Destek’ grubuna Ordu’nun Gölköy ilçesinde 20 okul müdürü gönüllü katılarak destek verdi.

Günlerce kapı kapı dolaşarak devletin yaptığı yardımları vatandaşlara ulaştıran müdürlerden sadece bir tanesine İlçe Milli Eğitim Müdürü Nihat Öztürk tarafından başarı belgesi verdiği öne sürüldü. Milli eğitim müdürü Öztürk’ün bu tutumu ise tepkiyle karşılandı.

Ayrımcı, İlçe Milli Eğitim Müdürü Nihat Öztürk

“DİĞER MÜDÜRLERİN YÜZÜNE NASIL BAKACAKSIN?”

Vefa Sosyal Destek Grubunda görev alan ancak başarı belgesine layık görülmeyen diğer müdürlerinde tepki gösterdiği uygulamaya, Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Talip Geydan’da adeta isyan etti.

Geylan, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada şunları söyledi:

* Ordu Gölköy’de Vefa Grubunda 20 okul müdürümüz gönüllü olarak görev alıyor. İhtiyacı olanların hizmetine koşturuyorlar. Hepsinden Allah razı olsun.

* İlçe Milli Eğitim Müdürü ise Vefa Grubu’nda sadece bir kişiye başarı belgesi veriyor. Gerekçesi sorulduğunda da ilginç şekilde, kişinin yönetici atama sürecinde EK-1 puanına ihtiyacı olduğunu söylüyor.

* Peki kim bu çok başarılı arkadaş? Bir sendikanın ilçe temsilcisi! Şaşırdık mı? Tabii ki hayır!

* Bu sayın ilçe müdürümüze sormak isterim; şu mübarek günlerde dahi ayrımcılık yapmayı nasıl hazmediyorsunuz? Ya da vefa grubunda görev alan diğer okul müdürlerimizin yüzüne bakarken hiç mi yüzünüz kızarmayacak?

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -