Kuzey Teve

betnis giriş
betnis
yakabet giriş

Van’da coşkulu Newroz kutlamaları başladı

Van’da coşkulu Newroz kutlamaları başladı
151 views
17 Mart 2024 - 10:00
Spread the love

Van’da Newroz kutlamaları başladı

Şenol Balı


VAN – Bu yıl ‘Rabe dema azadî û sekeftinê ye’ (Ayağa kalk, özgürlük ve başarı vakti ) sloganıyla gerçekleştirilen Newroz kutlamaları Van’da başladı.

Binlerce Vanlı sabah saatlerinde başlayarak kutlamanın yapılacağı Van Kalesi yanındaki Atatürk Parkı’na gelmeye başladı. Alana bağlanan Kale Yolu boyunca yer yer araç kuyrukları oluştu. Farklı kollardan bir araya gelen Vanlılar, geleneksel giysileriyle sloganlar atarak Newroz alanında buluştu.

Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi (DEM Parti) Eş Genel Başkanı Tülay Hatimoğulları, Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) Eş Genel Başkanı Keskin Bayındır, bölge milletvekilleri ve belediye eş başkan adayları alana giriş yaptı.

İlk olarak DBP Van il eşbaşkanı Harun Okay kısa bir konuşma yaptı. Okay konuşmasında “Zalimlerin karşısında mücadele eden Kürt halkını selam olsun. Her türlü inkar politikalarını devreye koyanlara karşı mücadele edenlere selam olsun. Bu topraklarda çok acılar çekildi, çok zülüm gördük. Buna rağmen biz meydanlarda onlara karşı mücadele ediyoruz” dedi.

Kutlamada Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) Eş Genel Başkanı Keskin Bayındır, Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi (DEM Parti) Eş Genel Başkanı Tülay Hatimoğulları birer konuşma yapacak.

Sanatçılar Faraz Sine, Suavi, Koma Aryen ve Helîmê Omerî sahne alacak.

Etkinlik müzik dinletisi ve diğer katılımcıların konuşmalarıyla devam ediyor.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -