Kuzey Teve

betnis giriş
betnis
yakabet giriş

Utanmaan Bir de özür bekliyorla1

Utanmaan Bir de özür bekliyorla1
Gençağa Karafazlı( karafazli@msn.com )
198 views
19 Mayıs 2015 - 11:25
Spread the love

AKP Genel Başkan Yardımcısı Öznur Çalık, HDP binalarında meydana gelen patlamalara ilişkin yaptığı açıklamada HDP’den özür beklediklerini belirtti. HDP ve demokrasi güçlerinin, Cumhurbaşkanı Erdoğan ve AKP kurmaylarının HDP’yi hedef gösteren açıklamalarının provokasyonlara zemin hazırladığı eleştirilerine yanıt veren Çalık, patlamanın HDP’ye hizmet ettiğini söyledi ve “Bu patlama olayları kime yaramıştır? Bu sorunun cevabını bilenler, patlamanın adreslerini de biliyorlardır” dedi. 

Çalık yaptığı yazılı açıklamada, HDP’ye yönelik saldırıdan en büyük zararı AKP’nin gördüğünü savundu. Saldırının siyasi sorumluluğunun AKP hükümeti ve Cumhurbaşkanı’na ait olduğuna dönük açıklamalara ilişkin “Belli ki burada bir algı oluşturulmaya çalışılmaktadır. AK Parti’ye hükümete, Cumhurbaşkanımıza sorumluluk yüklenmek istenmektedir” değerlendirmesi yapan Çalık, HDP binasına saldıranların HDP’ye hizmet ettiklerini savundu. 

“Buradan sormak gerekir, HDP’nin binasında patlayan bomba kime ne kazandırır? HDP yaptığı açıklamadan dolayı milletin oylarıyla seçilen Cumhurbaşkanımızdan, bugüne kadar her dakika barış dilini kullanan Başbakanımızdan ve her türlü provokasyonun karşısında duran AK Parti’den özür dilemelidir” diyen Çalık, saldırının sorumluluğunu da şu sözlerle HDP’ye yükledi: “Adli tahkikat bitmeden, çıkıp AK Parti’yi ve bu ülkenin yönetimini direk suçlayanlara önce şunu sormak lazım; bu patlama olayları kime yaramıştır? Bu sorunun cevabını bilenler, patlamanın adreslerini de biliyorlardır.” 

Çalık’ın HDP’yi sorumlu gösteren bu ifadelerinin devamında “Benim şuan elimde bir delil yok. Ben şimdi çıkıp desem ki; ‘HDP kendi kendini bombaladı’ bir geçerliliği olur mu? Olmaz. Biz gerçekliği kanıtlanmamış bir şeyi de iddia etmeyiz. Burada kimse kimseyi suçlamaya kalkmasın” demesi dikkat çekti. (Ankara/EVRENSEL)
 

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -