Kuzey Teve

USTANIN SURİYE TEPKİSİ

USTANIN SURİYE TEPKİSİ
Gençağa Karafazlı( karafazli@msn.com )
150 views
02 Ocak 2021 - 18:33
Spread the love

Su’de yaşanan olaylar

Usta: “İnsanlık çok daha gür sesle Suriye’de yaşanan bu zulüm ve katliamlara tepkisini göstermelidir. Masum insanların haksız yere öldürülmesi karşısında tepkisiz kalmak, insanlıktan nasibin alınmadığının bir göstergesidir” dedi.

Memur-Sen   , Suriye’de yaşanan katliamlara tepki gösterdi.

Memur-Sen Rize İl Başkanı Resul Usta, yaptığı basın açıklamasında, “Suriye’de yaşanan zulüm ve katliamlar hız kesmeden  Zalim Baas rejimi ve onun diktatör katil Esad’ın halka yönelik katliamları bitmek bilmiyor. 3 yıldan bu yana süren çatışmalarda yüz binlerce masum insan hayatını kaybetti ve milyonlarcası mülteci durumuna düştü” dedi.

Usta, “Suriye’de 3 yıldan bu yana işlenen cinayetler bilinirken, dün itibariyle ortaya çıkan 55 bin karelik katliamın görüntüleri olayı bütün vahşetiyle, acımasızlığıyla ortaya koymuştur. Bu görüntüler işlenen cinayetlerin bir soykırıma dönüştüğünü dünyaya, insanlığa göstermiştir” ifadelerini kullandı.

Katil Esad rejiminin bu acımasız soykırımının ülkeyi ne büyük karanlığa sürüklediğini hepimiz bir kez daha gördük. Özellikle belirtmek isteriz ki dünya ajanslarının da kabullenerek verdiği bu fotoğraflar sayesinde Suriye’de bir savaş suçunun işlendiğini açıkça ortaya çıkmıştır. 3 yılı aşkın süredir devam eden iç savaşın tüm acımasızlığını gözler önüne seren belgeler sonrasında, katil Esad ve yönetimi bir saniye bile iş başında kalmamalı, bir an evvel yargılanmalı ve en ağır ceza ile cezalandırılmalıdır” diyen Usta, şöyle devam etti:

“Her ne kadar dünyaya servis edilen söz konusu belge ve fotoğraflar bir gazetecilik başarısı sayılsa da, belki de gözlerden kaçan önemli bir nokta var ki bu her şeyden daha dikkat çekicidir. Yayımlanan fotoğraflar Suriye rejimine çalışan askeri bir  tarafından ortaya çıkartılmıştır. Bu durum, vahşetlere bizzat tanık olmuş bu kişinin işlenen cinayetlere vicdanen dayanamadığını ve duyarsız kalamadığını gözler önüne sermiştir. Masum insanların haksız yere öldürülmesi karşısında tepkisiz kalmak, insanlıktan nasibin alınmadığının bir göstergesidir”.

Usta, “Suriye halkını kendi sınırları içerisinde katil Esad rejiminin insafına bırakmak, katliama davetiye çıkarmak anlamı taşımaktadır. Bir taraftan hayatta kalma mücadelesi veren, diğer yandan açlıkla boğuşan kardeş Suriye halkı ile ilgili olarak geliştirilen Suriye politikasının hatalı olduğunu söyleyebilmek, vicdanlarla alakalı bir durumdur. Suriye’de yapılan ve belgeleriyle ortaya çıkan insanlık suçuna karşı, insanlık tepkisini ortaya koymalıdır. Hiçbir din ve inanışta kabul görmeyen bu soykırıma karşı tüm insanlık çok daha gür bir sesle tepkilerini göstermelidir” dedi.

Usta, “Memur-Sen ailesi olarak Suriye’de işlen cinayetlerde, katliamlarda şehid olanlara Cenab-ı Allah’tan rahmet diliyor, bu vahşeti yapanları, bu cinayetlere ortak olanları, emir verenleri, cinayetleri işleyenleri ve görmezden gelenleri de bir kez daha Allah’ın Kahhar ismiyle lanetliyoruz” diyerek sözlerini tamamladı.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN