Kuzey Teve

betnis giriş
betnis
yakabet giriş

Umut Partisi Genel Başkanı Bozkurt’tan “21 Haziran Dünya Als Günü mesajı”

Umut Partisi Genel Başkanı Bozkurt’tan “21 Haziran Dünya Als Günü mesajı”
158 views
21 Haziran 2021 - 18:02
Spread the love
Umut Partisi Genel Başkanı Abdulkadir Bozkurt ülkemizde nadir olarak görülen hastalıklar ile mücadele eden kişilerin devlet olarak yanlarında olmamız gerektiğini belirterek yazılı açıklamada bulundu.
Başkan Bozkurt açıklamasında “Ülkemizde yaklaşık 8000 kişi amansız bir hastalık olan ALS (Amiyotrik Lateral Skleroz) kas hastalığı ile mücadele etmektedir.
2014 Ağustos ayında başlayan ve dünyada fırtına gibi esen buz kovası etkinliklerinde dünyadan ALS hastaları büyük bir destek aldılar. Fakat bugün unutuldular.Ülkemizde mevcut ALS hastaları için bir rehabilitasyon ve tedavi merkezi bulunmamaktadır.
Ülkemizdeki ALS,SMA,DMD,MS hastalıkları ve kesin tedavisi bilinmeyen hastalıklar ile devletin etkin mücadele etmesi gerekmektedir. Devletin etkin mücadele etmesi için bürokrasideki siyasilerin illaki bir yakınının bu hastalığa kapılması mı gerekiyor.
Devletin tüm sosyal imkanlarını seferber ederek başta bu hastalıklar ile mücadele eden rehabilitasyon merkezlerinin kurulması, her türlü tedavilerinin ücretsiz olarak sağlanması, bu hastalıklarla mücadele eden sivil toplum kuruluşlarının her alanda desteklenmesi gerekmektedir.

Devleti yönetenlerin nasıl olsa tedavisi yok düşüncesinden kurtulup, bu hastalıklara düşmüş insanların bir gün değil her gün hatırlanması, devleti yöneten siyasilerin bu hastaların sorunları ile ilgili empati kurması ve gidermesi önemlidir.En kısa sürede tüm sorunların çözülmesini temenni ediyorum.”Dedi.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -