Kuzey Teve

betnis giriş
betnis
yakabet giriş

Ülkücülerden MHPye zehir zemberek Meral Akşener yanıtı

Ülkücülerden MHPye zehir zemberek Meral Akşener yanıtı
Gençağa Karafazlı( [email protected] )
160 views
28 Eylül 2015 - 14:28
Spread the love

 Ülkücü Harekete yakınlığıyla bilinen Yeniçağ gazetesinde MHP’nin milletvekili aday listesine ilişkin sert eleştiri yer aldı. Meral Akşener’in listeye alınmamasına tepki gösterilirken “Tuğrul Türkeş ve Başesgioğlu’nun Tayyip Erdoğan’la görüştüğü biliniyordu zaten. Partisine hiç problem çıkarmayan ve bakanlık teklifini reddeden Meral Akşener cezalandırıldı” ifadeleri kullanıldı.

Yeniçağ gazetesi, dün kulis yazılarına başlayacak olan Alpay Altay’ı duyurmuştu. Alpay Altay bugünkü yazısında MHP’deki Meral Akşener krizine değindi.

“3 DEDİĞİ BÖLGEDE 4 VEKİL ÇIKTI”

MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman’ı eleştiren Altay, “Meral Akşener fark yaratmadı” dedi MHP’nin Genel Sekreteri. Eğer fark yaratsaymış, İstanbul’un diğer bölgelerinden 3 milletvekili çıkarken onun aday olduğu İstanbul 3. Bölgeden 5-6 milletvekili çıkması gerekirmiş. Gazetecilerin sorularını cevaplayan Genel Sekreter İsmet Büyükataman sonra tanıdık cümleler kurmuş. Siyaset uzun soluklu bir iştir. Asıl olan partidir. Hiçbirimiz vazgeçilmez değiliz vs. Buna dağınıklık, bilgisizlik/ilgisizlik, ciddiyetsizlik ne derseniz deyin sonuç değişmeyecek. Ataman’ın 3 milletvekilimiz var dediği bölgede 7 Haziran’da, yani daha birkaç ay önce MHP 3 değil 4 milletvekili çıkarmıştır. Parmakla saysanız 4’ü bulursunuz 1. Meral Akşener, 2. Atilla Kaya, 3. İsmail Faruk Aksu, 4. Arzu Erdem diye.”

“TUTARLILIK NEREDE?”

“Genel Sekreter, Meral Hanım’ın bir karşılığı yok, karşılığı olsa fark meydana gelirdi diyerek tepkileri anlamsızlaştırmaya çalışmakta. Bunu yaparken düştüğü çelişkiyi fark etmiyor bile” denilen yazıda, şu ifadeler yer aldı:

“Zaten ‘karşılığı var-yok’ tartışması da bir garip. Buyurun size bir karşılık karşılaştırması. Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın’la Gaziantep’ten bir milletvekili zor çıktı. 7 Haziran’da Ümit Özdağ aday yapıldı. 2 milletvekili çıktı, 3 bile olabilirdi. O Semih Yalçın Gaziantep’te bulduğu büyük karşılık sonucu mu İstanbul’dan garanti yere getirildi? Tutarlılık nerede?”

“MHP’NİN DÜŞÜRÜLDÜĞÜ DURUMA KİMSE ANLAM VEREMİYOR”

Alpay Altay yazısını şöyle sonlandırdı:

“Tuğrul Türkeş ve Başesgioğlu’nun Tayyip Erdoğan’la görüştüğü biliniyordu zaten. Partisine hiç problem çıkarmayan ve bakanlık teklifini reddeden Meral Akşener cezalandırıldı. Tepki toplayan bu tasarruf mantıklı bir şekilde izah edilememektedir. İşte tam da bu yüzden Meral Hanım’a yönelik haksız ithamları bekleyebiliriz.

Türkiye’nin MHP’ye en fazla ihtiyaç duyduğu şu dönemde akıl sahiplerinin kabullenebileceği bir durum değil bu. AKP az bir oyla milletvekilliği kaybettiği illerde milimetrik çalışmalar yaparken MHP’nin düşürüldüğü duruma kimse anlam veremiyor.”

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -