Kuzey Teve

betnis giriş
betnis
yakabet giriş

Uğur Mumcu, katledilişinin 28’inci yıl dönümünde anılıyor

Uğur Mumcu, katledilişinin 28’inci yıl dönümünde anılıyor
231 views
24 Ocak 2021 - 15:15
Spread the love

Bombalı suikastle katledilen araştırmacı- gazeteci Uğur Mumcu, ölümünün 28. yıl dönümünde unutulmadı.
Ankara’da evinin önünde 24 Ocak 1993’te arabasına konulan bombanın patlaması sonucu vefat eden araştırmacı gazeteci Uğur Mumcu, ölümünün 28. yılında sevenleri ve meslektaşları tarafından anıldı. Sokağa çıkma yasağı nedeniyle mezarına yapılan ziyaretler dün gerçekleşirken, pek çok tanınmış isim sosyal medyadan paylaştığı mesajlarla Mumcu’yu anmaya devam etti.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, katledilen gazeteci Uğur Mumcu için paylaştığı mesajında, “Düşünceleriyle yolumuzu aydınlatmaya devam ediyor ve daima edecektir” ifadesini kullandı.

İLGİLİ HABER
Basın meslek örgütleri ve sendikalar Uğur Mumcu’yu andı
Basın meslek örgütleri ve sendikalar Uğur Mumcu’yu andı

Katledilişinin 28. yılında basın meslek örgütleri ve sendikalar araştırmacı gazeteci Uğur Mumcu’yu anan açıklamalar yaptı.

‘KARANLIK GÜÇLER TARAFINDAN KATLEDİLDİ’

Twitter hesabından yaptığı paylaşımda Kılıçdaroğlu, “Cesaret ve ilkelerinden asla taviz vermeden aydınlığı ile karanlığın üzerine canı pahasına yürüyen usta araştırmacı, gazeteci ve yazar Uğur Mumcu’yu karanlık güçler tarafından katledilişinin 28. yılında saygı, rahmet ve özlemle anıyorum. Uğur Mumcu, düşünceleriyle yolumuzu aydınlatmaya devam ediyor ve daima edecektir.” düşüncesini dile getirdi.

‘VURULDUK EY HALKIM UNUTMA BİZİ’

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Mumcu için sosyal medya hesabından mesaj yayımladı.

Soyer mesajında, “Vurulduk ey halkım unutma bizi’ diyen cesur kalem Uğur Mumcu’yu asla unutmayacağız, unutturmayacağız. İzmirliler araştırmacı gazeteci Uğur Mumcu’nun adını sonsuza kadar yaşatmaya kararlıdır. Değerleri ve cesareti yolumuzu aydınlatıyor. Saygıyla anıyorum”. ifadesini kullandı.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Mumcu için şu mesajı paylaştı:

“Hep birlikteyiz, ey halkım unutma bizi. 24 Ocak 1993 tarihinde uğradığı hain suikast sonucu aramızdan ayrılan Araştırmacı Gazeteci Uğur Mumcu’yu rahmetle yad ediyorum”.

‘BU HALK SENİ HİÇ UNUTMADI’

Ekrem İmamoğlu, Mumcu için paylaştığı mesajda şöyle dedi:
“Bu halk seni hiç unutmadı… Cesur bir gazeteci, dürüst bir vatansever, yılmaz bir Cumhuriyet savunucuydu. #UğurMumcu’yu rahmet ve saygı ile anıyorum”.

‘CESUR KALEMİYLE SEMBOL OLDU’

Akşener’in anma mesajı şöyle oldu: “Vatan, millet sevgisinden ve dürüstlüğünden herkesin emin olduğu; Cesur kalemiyle ülkemizde gazeteciliğin sembol ismi hâline gelen #UğurMumcu’yu vefatının yıl dönümünde saygı ve rahmetle anıyorum…”

‘İNSANLAR SUSTUKLARI ŞEYLERDEN DE SORUMLU’

CHP İstanbul İl Başkan’ı Canan Kaftancıoğlu da yaptığı paylaşımda şöyle dedi: “İnsanlar sadece konuştukları şeylerden değil, sustukları şeylerden de sorumludurlar” Uğur Mumcu. Sonsuz saygıyla… Uğur Mumcu’nun ışığında aydınlık bir gelecek için saat: 20.00’de bir mum da ben yakacağım..”

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -