Kuzey Teve

betnis giriş
betnis
yakabet giriş

Türüt kadına şiddeti kınadı

Türüt kadına şiddeti kınadı
Gençağa Karafazlı( [email protected] )
189 views
02 Ocak 2021 - 19:24
Spread the love

CHP Rize İl Kadın Kolları Başkanı Fazilet Türüt, Geçtiğimiz Cumartesi günü vahşice işlenen Özgecan Aslan cinayetini kınadı. Kadınların aşağılandığı ve emeğinin sömürülerek toplum dışına itildiği uygulamaların çoğaldığını vurgulayan Türüt, bu yaklaşımlara karşı çıktıklarını söyledi.

chp-kadin-kollari1-fazilet-turut

CHP İl Başkanlığında Kadın Kolları yönetimiyle basın toplantısı düzenleyen Türüt, açıklamasında, şu ifadeleri kullandı:

“Kadınların aşağılandığı, emeğinin sömürüldüğü kadınları toplum dışına iten uygulamaların çoğaldığı ve kadın istismarının arttığı bir dönemi yaşıyoruz. Biz kadınlar yozlaşmış, sömürücü, insan hak ve özgürlükleri ile örtüşmeyen tüm bu yaklaşımlara karşı çıkıyoruz. Kadını ötekileştiren sistemin karşısında mücadelemize devam ediyoruz. Üç gün önce vahşice katledilen Özgecan’ın katillerinin en ağır cezayla mahkum edilmesini istiyoruz ve kadına yönelik şiddete uygulanan yaptırımın artırılmasını istiyoruz. CHP Kadın Kolları olarak Özgecan katliamını ve tüm kadın cinayetlerini kınıyoruz. Özgecan’ın ailesine Allah’tan sabır ve başsağlığı diliyoruz.”

CHP Rize İl Başkanlığındaki basın açıklamasına; İl Kadın Kolları Başkanı Fazilet Türüt ile birikte yönetim kurulu üyeleri Oya Uzun, Nuran Akarsu, Filiz Kulaksızoğlu, Fatma Aslankaya, Hatice Çalışkan ve Akile Oral katıldılar.

chp-kadin-kollari2

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -