Kuzey Teve

betnis giriş
betnis
yakabet giriş

Türker Ertürk CHPden istifa etti

Türker Ertürk CHPden istifa etti
Gençağa Karafazlı( karafazli@msn.com )
189 views
13 Kasım 2014 - 17:15
Spread the love

 Aydınlık Gazetesi yazarı CHP üyesi emekli Amiral Türker Ertürk CHP’den istifa etti.

Ertürk istifa dilekçesinde, gerekçesini şöyle açıkladı:

“CHP Kadıköy İlçe Başkanlığına,

Partinin kurucu ilkelerinden uzaklaşması, sürdürdüğü politikalarla her geçen gün halkımızın umudu olmaktan çıkması, kurucusu ve ilk Genel Başkanı olan Mustafa Kemal Atatürk’e olan bağlılığını yitirdiğini değerlendirdiğimden CHP den istifa ediyorum.”

Twitter hesabından istifasıyla ilgili açıklama yapan Ertürk, “Esasında istifa ettiğim parti operasyonlarla YCHP haline getirilen ve Cumhuriyetimizin kurucu ideolojisine düşmanlık eden bir yapıydı.”dedi. Ertürk ayrıca partinin çizgisinin “Cemaat’e ve bölücülere” yaklaşmasından şikayet etti.

Ertürk şunları yazdı:

“CHP’nin kurucu ilkelerden uzaklaşması haklin umudu olmaktan çıkması ve Atatürk’e bağlılığını yitirmesi nedeniyle bugün (12 Kasım) partiden istifa ettim. Esasında istifa ettiğim parti operasyonlarla YCHP haline getirilen ve Cumhuriyetimizin kurucu ideolojisine düşmanlık eden bir yapıydı. CHP’nin 6 Ok’una ömrümün sonuna kadar sahip çıkacağım ama YCHP’ye sahip çıkma ihaneti içinde olmam. Ne yazık ki bugün geldiğimiz noktada YCHP’nin durduğu çizgi bölücülere ve Cemaat’e yakındır. CHP’nin tabanında sorun yoktur. Sorun CHP’nin başına operasyonla getirilen KK ve yakın çevresidir. Sevgili Dostlar bugün itibariyle CHP’den istifa ettim. İstifa dilekçem aşağıdadır. Ayrıntılı nedenlerini cumartesi günü kösemde yazacağım.”

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -