Kuzey Teve

betnis giriş
betnis
yakabet giriş

TÜRK EĞİTİM SEN’DEN RTEÜ TEPKİSİ ““DEMEK Kİ BU İŞLER LAFLA DEĞİL LİYAKATLE OLUYOR”

TÜRK EĞİTİM SEN’DEN RTEÜ TEPKİSİ ““DEMEK Kİ BU İŞLER LAFLA DEĞİL LİYAKATLE OLUYOR”
219 views
07 Mart 2021 - 10:35
Spread the love

RTEÜ Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Karaman’ın sürekli olarak RTEÜ her yıl başarısına başarı kattığı açıklamaları gerçeği yansıtmadığı ortaya çıktı.
2019 KPSS Alan sınavında en başarılı üniversiteler ÖSYM tarafından açıklandı. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ismi verilen Rize Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi (RTEÜ) sırlamada 95 sırada yer aldı.
Gençağa KARAFAZLI –
Öğrencilere yönelik mobbing ve taciz iddialarıyla sürekli gündeme gelen (RTEÜ ) bu kez en başarısız üniversite unvanına sahip olan üniversite olarak gündeme geldi.
Türk eğitim Sen Rize şubesi RTEÜ’de liyakat ve kariyer ilkeleri yerine farklı kriterlerin göz önünde bulundurulmasının sonucu bu tablo ortaya çıkmıştır, RTEÜ’nun listedeki yeri değişmeyeceği belirtilerek RTEÜ Rektörlüğünün abartılı başarı açıklamaları ile değil Demek ki bu işler lafla değil liyakatle oluyor şeklinde tepki gösterdi.
Rize Türk Eğit,im Sen yönetim kurlu adına konuyla ilgili yapılan yazılı açıklamada şu görüşlere yer verildi.
“ÖSYM Başkanlığı 2019 KPSS Alan sınavlarında (ÇEKO, Hukuk, Maliye, İktisat, Muhasebe, Uluslararası İlişkiler, İşletme, Kamu Yönetimi) en başarılı üniversiteleri açıkladı. Buna göre en başarılı üniversite Boğaziçi Üniversitesi oldu. Boğaziçi Üniversitesini sırasıyla Koç, Galatasaray, Ankara, Ortadoğu Teknik, Gazi, Hacettepe ve Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversiteleri takip etti.
“RİZE RECEP TAYYİP ERDOĞAN ÜNİVERSİTESİ İSE 95. SIRADA YER ALDI”
İstatistik alan testi hariç diğer tüm testlere öğrencileri katılan İstanbul Okan, Doğuş, Girne Amerikan, İstanbul Gedik, İstanbul Medipol gibi vakıf üniversiteleri ise en başarısız niversiteler oldu.
Türk eğitim-sen Rize şubesi olarak Recep Tayyip Erdoğan üniversite yönetiminin bu konuyu çok ince bir şekilde değerlendirilmesi gerektiği kanaatindeyiz
“DEMEK Kİ BU İŞLER LAFLA DEĞİL LİYAKATLE OLUYOR”
Abartılı cümleler ile sıralamada Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi’nin listedeki yerinin değişmeyeceği acı bir gerçektir.
Demek ki bu işler lafla değil liyakatle oluyor. Bütün atamalar incelendiğinde liyakat ve kariyer ilkeleri yerine farklı kriterlerin göz önünde bulundurulduğu kamuoyunun malumudur.
Tavsiyemiz, Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi yönetiminin bu durum karşısında başlarını iki ellerinin arasına koyup yaptıklarını gözden geçirerek düşünmeleridir.
İŞTE RTEÜ LİSTEDİKİ YERİ !

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -