Kuzey Teve

betnis giriş
betnis
yakabet giriş

TTB üyeleri serbest bırakıldı

TTB üyeleri serbest bırakıldı
Gençağa Karafazlı( [email protected] )
203 views
02 Ocak 2021 - 21:23
Spread the love

 “Savaş bir halk sağlığı sorunudur” açıklamasını yaptıkları için bir haftadır gözaltında tutulan Türk Tabipleri Birliği (TTB) Merkez Konseyi üyesi 8 hekim, savcılık ifadelerinin ardından adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Türk Tabipleri Birliği yöneticileri Ankara Adliyesi’ne getirilirken çok sayıda kişi de destek için adliyede hazır bulundu. Hekimlere destek için gelenler arasında KESK EŞ Başkanı Aysun Gezen, TMMOB Yönetim Kurulu Başkanı Emin Koramaz, DİSK Başkanı Kani Beko, İHD Başkanı Öztürk Türkdoğan’ın yanı sıra CHP ve HDP milletvekilleri de yer aldı.

TTB Başkanı Prof. Dr. Raşit Tükel ile TTBM MK üyeleri hekimler Selma Güngör, Hande Arpat, Taner Gören, Funda Obuz, Yaşar Ulutaş, Bülent Nazım Yılmaz ve Sezai Berber savcılık ifadelerinin ardından adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. 

Türkiye’nin Afrin’e yönelik operasyonuna karşı, “Savaş bir halk sağlığı sorunudur” başlığıyla yayımladıkları açıklamanın ardından haklarında soruşturma başlatılan ve 30 Ocak’ta gözaltına alınan Türk Tabipleri Birliği’nin 11 yöneticisinden Sinan Adıyaman, Şeyhmus Gökalp ve Ayfer Horasan, adli kontrol şartıyla serbest bırakılmıştı.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -