Kuzey Teve

betnis giriş
betnis
yakabet giriş

Trans Efe Bal ayrımcılığa dikkat çekmek için soyunma eylemi yaptı

Trans Efe Bal ayrımcılığa dikkat çekmek için soyunma eylemi yaptı
Gençağa Karafazlı( karafazli@msn.com )
183 views
02 Ocak 2021 - 21:35
Spread the love

 Trans Efe Bal İtalya’da ayrımcılığa maruz kalan seks işçileri ve translar için soyunma eylemi yaptı. Bal polis tarafından gözaltına alındı.

DUVAR- İtalya’da travestilerin yaşadıkları sorunlara dikkat çeken eylemlerle tanınan Efe Bal, 1 Mayıs’ta Milano-Brüksel yolcu uçağında soyunma eylemi yaptı. Yolcuların bakışları arasında, eylemini transların ve seks işçilerinin uğradığı haksızlığa karşı yaptığını söyleyen Efe Bal, uçağın acil iniş yaptığı Milano Havaalanı’ndaki polis karakolunda gözaltına alındı. 

‘TERÖRİST DEĞİLİM, VÜCUDUMDA BOMDA YOK’ 

30 Nisan pazar gecesi Brüksel Havayolları’na ait uçakla Brüksel’e uçan Efe Bal, ertesi sabah aynı havayolu şirketinin Milano uçağına bindi. Uçuşun 50’nci dakikasında, yaklaşık 10 bin metre yükseklikte tuvalete gidip soyunan Efe Bal, yolcuların şaşkın bakışları arasında çıplak bir şekilde yerine oturdu. 

Efe Bal, etrafını saran hosteslere, “Terörist değilim. Çıplak vücudumda bomba yok. Amacım, İtalyan devletinin fahişe haklarını tanıması ve haklarını vermesi. Brüksel uçağına bindim çünkü Avrupa ve İtalya Brüksel’den yönetiliyor. 1 Mayıs Dünya Emekçi Günü’nde sesimi duyurmak istiyorum” dedi. Uçak, Milano Havaalanı’na acil iniş yaptı. 

‘AMACIM İTALYAN BASININDA HABER OLMAKTI’ 

Kendisini almak üzere uçağa gelen havaalanı polisine direnen Efe Bal, havaalanı polis merkezine götürüldü. İfade verdiği sırada büro kapısının açık olduğunu fark eden ve yerinden fırlayarak çıplak şekilde koşmaya başlayan Efe Bal, yolcuların bagaj bekleme salonuna giderek, eylemini yaklaşık dört saat daha sürdürdü. “Polisler çok nazikti. Bana hak verdiklerini söylediler. Evime kadar bıraktılar” diyen Efe Bal, bu eylemiyle amacına ulaştığını ve İtalyan basınında haber olduğunu söyledi.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -