Kuzey Teve

betnis giriş
betnis
yakabet giriş

Trabzon’da yabancı 3 ülkenin boks milli takım kampında koronavirüs şoku karantina altına alındılar

Trabzon’da yabancı 3 ülkenin boks milli takım kampında koronavirüs şoku karantina altına alındılar
256 views
04 Nisan 2021 - 18:49
Spread the love

Trabzon’da boks kampında Kazakistanlı 2 antrenör ve 1 sporcunun koronavirüs testi pozitif çıktı.

Tokyo Olimpiyat Oyunları’na Trabzon’da hazırlanan, aralarında Türkiye ve Ukrayna’dan milli sporcuların da yer aldığı kampta Kazakistan Olimpik Kadınlar Boks Milli Takımında 2 antrenör ve 1 sporcunun Covid-19 testi pozitif çıktı.

Kamp sonunda yaşanan olumsuz durum üzerine Kazakistanlı 2 antrenör ve 1 sporcu, kentte yerleştirildikleri yurtta karantinaya alındı.

Test sonuçları negatif çıkan diğer sporcular, ülkelerine geri dönerken, Türk sporcular ise tedbir amaçlı kamp çalışmalarına ara verdi.

Tokyo Olimpiyat Oyunları kapsamında Fransa’nın başkenti Paris’te düzenlenecek olan Dünya Kota Müsabakaları için Türkiye’nin yanı sıra Ukrayna ve Kazakistan’dan gelen milli kadın boks sporcuları, Trabzon’da 22 Mart’ta kampa girdi.

Olimpiyat Elemeleri Hazırlık Kampı’nın son günlerinde hazırlık müsabakaları yapan sporcular, tamamlanan kamp sonunda ülkelerine dönebilmek için Covid-19 testinden geçti. Yapılan test sonucu Kazakistanlı 2 antrenör ve 1 sporcunun Covid-19 testi pozitif çıktı.

Kamp sonunda yaşanan olumsuz durum üzerine Kazakistanlı 2 antrenör ve 1 sporcu, kentte yerleştirildikleri yurtta karantinaya alındı. Test sonuçları negatif çıkan diğer sporcular, ülkelerine geri dönerken, Türk sporcular ise tedbir amaçlı kamp çalışmalarına ara vermek durumunda kaldı.

Kentte tedbir amaçlı kamp karantinasına alınan 3 Türk milli sporcu ile teknik heyetteki 3 kişinin, genel sağlık durumlarının iyi olduğu, kendilerinde herhangi bir belirti de olmadığı öğrenildi. Salı günü testten geçecek olan milli sporcuların, sonuca göre yeniden ara verdiği kamp çalışmalarına yeniden başlaması bekleniyor.

Öte yandan, A Milli Kadın Boks Milli Takım Teknik Direktörü Cahit Süme, Trabzon Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü bünyesindeki Türkiye Olimpiyat Hazırlık Merkezi’ndeki (TOHM) kampta salgın tedbirlerinde bazı ihmaller zinciri yaşandığını öne sürdü.

Tedbir amaçlı izole olan Süme, yaptığı açıklamada; kamp merkezinde çalışanların salgınla ilgili ateş ölçümü, test ve Hayat Eve Sığar (HES) kodu kontrolü gibi bazı kontrollere tabi tutulmadığını iddia ederek, ilgililerin daha dikkatli ve duyarlı olmaları gerektiğini söyledi.

Trabzon'da 3 ülkenin boks milli takım kampında koronavirüs şoku!

 

Trabzon'da 3 ülkenin boks milli takım kampında koronavirüs şoku!

Trabzon'da 3 ülkenin boks milli takım kampında koronavirüs şoku!

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -