Kuzey Teve

Trabzon Toklu mahallesinde bulunan Surat kargo ve çalışanlarına silahlı saldırı

Trabzon Toklu mahallesinde bulunan Surat kargo ve çalışanlarına silahlı saldırı
483 views
29 Kasım 2023 - 15:57
Spread the love

Ülkenin dört  bir yanı adeta teksas oldu. Trabzon Toklu mahallesinde bulunan Surat kargo ve çalışanlarına silahlı saldırı saldırıda kimse yaralanmazken saldırı anı saniye saniye iş yerinin güvenlik kameralarına yansıdı.

GENÇAĞA KARAFAZLI

Trabzon Toklu mahallesinde bulunan Surat kargo iş yerine, alkollü olduğu öne sürülen ve kız arkadaşıyla kargo işletmesinin önünden geçen Yasın Atasu adlı şahıs tarafından silahlı saldırı gerçekleşti. İş yeri kapısına 3 el silah sıkan saldırgan kargo çalışanı Resul Yiğit adlı şahsın ayaklarına doğru 1 el silah sıktı ardından Yığıt’in kafasına silah dayadın tehdit etti bu esnada silahı ateşlemek isterken silah tutukluk yaptı. Saldırı esnasında kargo çalışanları ve kargoda bulunan müşteriler yara almadan kurtuldu. Olay anı saniye saniye iş yerinin güvenlik kameralarına yansıdı. Yaşanan silahlı saldırı olayında yara almadan kurtulan Resul Yiğit adlı kargo çalışanın yurttaş olayın ardından Trabzon merkez Gülbaharhatun Polis amirliğine giderek saldırgan hakkında şikayetçi oldu. Saldırgan polis tarafından gözaltına alındı. Surat kargoda çalışan ,silahlı saldırıya uğrayan ve saldırgan hakkında suç duyurusunda bulunan Resul Yiğit polise verdiği ifadesinde şunları anlattı.

“Kapı önünde bulunan kargoları tekmeledi ardından silah sıktı” 

Ben Toklu Mahallesinde bulunan Sürat Kargo isimli is yerinde kurye olarak çalışıyorum. Yasin ATASU isimli şahıs da is yerimizin üst katında bulunan apartmanda ikamet eder ve kendisini bu nedenle sima en tanırım. Bugün yani 28.11.2023 günü saat 17:45 sıralarında is yerine gelerek kargo aracım is yeri in kısmına park ettim. Aynı şekilde is yerinde bulunan diğer arkadaşlarımda araçları ile gelerek gün sonu olması nedeniyle araçlarında bulunan kargoları is yerine koymak amacıyla araçların kapının önüne çektik.

Kısa süre sonra Yasin İsimli şahıs yanında bulunan bir bayan ile is yerinin önünden geçti. Akabinde Yasin is yerinin önüne gelerek arkadaşımız Adem in yerden almak istediği kargoya tekme attı. Adem sahsa herhangi bir şey söylemedi. Yasin isimli şahıs yanında bulunan bayan bir araca bindirdi. Ben de sahsın yanında bayan olmadığından dolayı şahıs ile konuşmak istedim ve kendisine “neden bu şekilde davrandığını!” sordum. Bunun üzerine Yasin bana “sahibiniz gelsin, si…. ben size demedim mi buraya araba çekmeyin, a ….koyduklarım” seklinde hakaretler ederek boğazımı tuttu.

Adem de sahsa “ne yapıyorsun, dur” dedi. Is yeri sorumlumuz Engin ISLER yanımıza gelerek bizi ayırdı. Yasin de ikamete çıktı. Bizde is yerinde islerimizi yapmaya devam ettik. Yaklaşık 2-3 dakika sonra Yasin isimli şahıs elinde bir tabanca ile is yeri önüne gelerek “dışarı gelin bakayım ,s…… sizi” seklinde bağırarak is yerine doğru tabancayı doğrulttu ve is yerinin camlarına iki el ateş etti. Sonrasında şahıs içeriye girerek içeride bulunan Engin ISLER, Adem GÖMLEKSIZ ve bana doğru silah ile ateş etti. Ancak olayın sokuyla kaç el ateş ettiğini hatırlamıyorum. Şahıs benim ayaklarıma doğru üç el ateş etti. Akabinde sağ elinde bulunan tabanca ile benim başıma doğru ateş etmek istedi ancak silahın tutukluk yapmasından dolayı ateş edemedi. Adem sahsa müdahale etmek istediği sırada şahıs is yerinden dışarı çıkarak silahını doldur boşalt yaptı, Bu esnada is yerimizin üst katında bulunan ikametine gitmekte olan Fuat isimli polis memuru sahsın elinden tabancayı aldı. Fuat abinin çabası sonucu olay anında herhangi bir yaralanmamız olmadı ve şahsi bu süreçte olay yerinden uzaklaştırmaya çalıştık olay yeri kalabalık ve diğer tarafta yol bulunması sebebiyle ekstra özen gösterdi.

Kısa süre sonra da olay yerine polis ekipleri geldi. Sahsın tabanca ile ateş etmesinden dolayı herhangi bir kimse yaralanmadı. Ayrıca Yasin isimli şahıs ile is yeri önünde olaydan önce konuştuğumuz sırada sahsın alkollü olduğunu fark etmiştim. Yaşanan olayla ilgili olarak bilinçli bir şekilde ayak kısmıma ateş eden ve başıma tabanca ile ateş etmek isteyen Yasin ATASU isimli şahıstan davacı ve şikâyetçiyim. Söyleyeceklerim bunlardan ibarettir. Dedi. Yaşanan olay iş yeri güvenlik kameralarına saniye saniye yansıdı.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -