Kuzey Teve

betnis giriş
betnis
yakabet giriş

Tokat’ta 5.6 Büyüklüğünde Deprem Gerçekleşti

Tokat’ta 5.6 Büyüklüğünde Deprem Gerçekleşti
42 views
18 Nisan 2024 - 16:01
Spread the love
Tokat’ta 5.6 büyüklüğünde bir deprem oldu. Deprem komşu illerin yanı sıra Ankara ve Nevşehir’de de hissedildi. Dün gece de 4.7 ve 4.1’lik depremlerle sallanan Tokat’ın 3 ilçesinde okullar tatil edilmişti.

 AFAD, Tokat’ta Sulusaray merkezli 4.6 büyüklüğünde deprem meydana geldiğini duyurdu. Deprem saat 18.11’de, 5.99 km derinlikte meydana geldi.

Kandilli Rasathanesi ise depremin büyüklüğünü 5.7 olarak paylaştı.

Tokat’ta dün gece saat 01.06 ve 02.35’de art arda 4.7 ve 4.1 büyüklüğünde iki deprem daha yaşanmış, halk geceyi sokakta geçirmişti. Tokat’ta 4.7 ve 4.1 büyüklüğünde iki deprem meydana geldi. Çevre illerde de hissedilen depremlerin ardından Tokat Valiliği, Sulusaray, Yeşilyurt ve Artova ilçelerinde eğitim ve öğretime bir gün ara verildiğini açıklamıştı.

GÖRÜR AÇIKLAMA YAPMIŞTI

Yer bilimci Prof. Dr. Naci Görür ise dün gece meydana gelen Tokat depremlerinin ardından bugün yaptığı açıklamada şu ifadelere yer vermişti:

“Dün ve bugün depremler oldu. Dünkü Malatya, Battalgazi’de 4,3 büyüklükte, diğeri Sulusaray Tokat’ta ve 4,1 büyüklükte. Malatya depremi muhtemelen Doğanşehir’den Yeşilyurt yakınlarından Malatya’ya uzanan bir fay üzerindedir. Bu fay MTA canlı fay haritası üzerinde yoktur. Bu fay bu aralar sıkça 4 mertebesinde deprem üretmektedir. Bugün Tokat’ta olan deprem, KAF’dan ayrılan ve GB istikametinde Anadolu levhası içerisine uzanan bir fay üzerindedir. Sevgiyle”

Ayrıntılar geliyor…

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -