Kuzey Teve

betnis giriş
betnis
yakabet giriş

Terör devleti İsrail sahurda Gazze#39;yi bombaladı

Terör devleti İsrail sahurda Gazze#39;yi bombaladı
Gençağa Karafazlı( karafazli@msn.com )
189 views
01 Temmuz 2014 - 11:00
Spread the love

 İsrail, 12 Haziran’da Batı Şeria’da kaybolan 3 Yahudi yerleşimcinin cesetlerine ulaşılmasından sonra Gazze‘yi bombalamaya başladı.

3 KOLDAN SALDIRDI

Karadan, denizden ve havadan yapılan saldırılarda Kassam Tugaylarına ait olduğu belirtilen 34 nokta hedef alındı. Saldırılarda Gazze’deki Cinin Kampı’ndan 16 yaşında bir genç hayatını kaybetti. Öte yandan Filistin hükümeti Sağlık Bakanlığı Sözcüsü Eşref el-Kudra yaptığı açıklamada, İsrail savaş uçaklarının Han Yunus kentinin batısındaki İzzeddin el-Kassam tugaylarına ait askeri bir alana düzenlediği hava saldırısında 4 kişinin yaralandığını belirtti.

El Kassam Tugayları’nın İsrail’in saldırılarına karşı yanıt verdiği de gelen bilgiler arasında.

İsrail ordusundan yapılan açıklamada, 12 Haziran’da kaybolan yerleşimcilerin cesetlerinin, El-Halil kenti yakınlarında bulunduğu belirtilmişti. İsrail yönetimi, Gush Etzion yerleşim biriminde kaybolan gençlerin kaçırıldığını iddia etmiş, bundan Filistin yönetimini sorumlu tutmuştu.

İsrail Parlamentosu, bu kişilerin bulunması için orduya operasyon dahil, geniş yetkiler vermişti.

Filistin Esirler Cemiyeti, İsrail askerlerinin 17 gündür sürdürdüğü operasyonlarda şu ana kadar eski bakan ve milletvekillerinin de aralarında bulunduğu 589 Filistinliyi gözaltına aldığını açıklamıştı.

İSRAİL’İN TEHDİTLERİ BİZİ KORKUTMAZ

Netanyahu’nun 3 gencin ölümünden Hamas’ı sorumlu tutarak ‘bedelini ödeteceğiz’ şeklinde açıklama yapması üzerine konuşan Hamas liderlerinden İsmail Haniye, ‘İsrail’in tehditleri bizi korkutmaz, Filistin halkına karşı yapılan düşmanca bir saldırıya karşı mücadele ederiz’dedi.

GAZA UNDER ATTACK

İsrail’in Gazze’ye saldırması sosyal medyanında öncelikli konusu oldu. Ramazan ayı nedeniyle sahur için ayakta olan Müslümanlar tepkilerini Twitter’da “Gazze saldırı altında” anlamına gelen“GazeUnderAttack” etiketi altında yazmaya başladı. Etiket altında Gazze’den çok sayıda fotoğraf ve bilgiler de yer alıyor.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -