Kuzey Teve

betnis giriş
betnis
yakabet giriş

“TEK ADAM REJİMİ ÖĞRENCİLERİN DEMOKRATİK TALEPLERİNİ ŞİDDETLE BASTIRMAK İSTİYOR”

“TEK ADAM REJİMİ ÖĞRENCİLERİN DEMOKRATİK TALEPLERİNİ ŞİDDETLE BASTIRMAK İSTİYOR”
233 views
02 Şubat 2021 - 9:39
Spread the love

Boğaziçi Üniversitesi öğrencilerine müdahale edilmesine ve gözaltına alınmasına siyasilerden, sendika ve STK temsilcilerinden art arda tepkiler geldi.
Boğaziçi Üniversitesi öğrencilerinin polisin müdahalesi sonrası gözaltına alınmalarını bir tepki de EMEP Ordu il örgütünden geldi.
“TEK ADAM REJİMİ ÖĞRENCİLERİN DEMOKRATİK TALEPLERİNİ ŞİDDETLE BASTIRMAK İSTİYOR”
Coşkun Özbucak- Ordu
Gözaltına alınan öğrencilerin demokratik haklarını kullandığını, öğrencilerin derhal serbest bırakılması gerektiğini belirten Emek Partisi Ordu İl Başkanı Hikmet Poyraz yaptığı yazılı açıklamada görüşlerini şu şekilde ifade etti.
“GÖZALTINA ALINAN ÖĞRENCİLER SERBEST BIRAKILSIN”
“ İktidar tek adam tek parti yönetimiyle üniversitelerde seçimle olan rektör belirleme yöntemini bir tarafa bırakarak doğrudan atama yapması karşısında öğrencilerin, öğretim görevlilerinin tepki göstermesi demokratik bir haktır. Bu hakkın şiddetle bastırılması kabul edilemez. Yapılan saldırı sonrası yüzden fazla öğrenci gözaltına alındı. Gözaltına alınan öğrenciler serbest bırakılmalı, rektör ataması iptal edilmelidir. İktidar öğrencileri değil, yaptığı yanlışı sorgulasın.
“TEK ADAM REJİMİ MEŞRU VE HAKLI MÜCADELEYİ ENGELLEYEMEZ”
Bilim yuvalarında kırıntısı kalmış demokratik gelenek tamamen ortadan kaldırılıyor. Üniversiteler, özgür tartışma, düşünme yerleridir. Öğrencilerin demokratik tepkilerinin şiddetle bastırılması kabul edilemez. İktidar tek adam rejimi ile haklı ve meşru mücadeleyi engelleyebileceğini sanıyorsa aldanıyor. Demokrasi mücadelesi daha da büyüyerek devam edecek.”
“SİYASİ İKTİDAR HALK DESTEĞİNİ KAYBEDİNCE SALDIRGANLAŞIYOR”.
İşçiler, üretici köylüler, esnaf, emekliler her gün tepki gösteriyor. Öğrencilerin bilimsel, özerk, demokratik üniversite mücadelesi de büyümeye başlayınca tedirgin olmaya başladılar. Halk desteğinin gün geçtikçe eridiğinin farkında olan iktidar, ömrünü baskıyla devam ettirmek istiyor. Ancak, her adımı daha fazla erimesine neden oluyor. Halkın demokratik mücadelesi büyüyecek ve tek adam tek parti rejimi değişecektir.”

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -