Kuzey Teve

Tayyip Erdoğan’ın yeni ses kaydı yayınlandı: ‘Namus fukaraları, Eşeklik ettim’

Tayyip Erdoğan’ın yeni ses kaydı yayınlandı: ‘Namus fukaraları, Eşeklik ettim’
Gençağa Karafazlı( karafazli@msn.com )
163 views
03 Ocak 2021 - 14:10
Spread the love

şte Haramzadeler’in paylaştığı o video:
 Türkiye pazar gününü yeni bir kaset haberiyle tamamladı. Tahmin etme kgüç değil… Ses kaydının Tayyip Erdoğan’a ait olduğu iddia ediliyor. Üçleme yine bozulmuyor; Tayyip Erdoğan, Fatih Altaylı, Fatih Saraç…

Twitter’da @haramzaler hesabının Tayyip Erdoğan ve Habertürk’ün Fatih’lerine ait olduğunu iddia ederek paylaştığı videoda gazetede yer alan bir sağlık haberi üzerine Tayyip Erdoğan Fatih Saraç’ı arıyor ve azarlıyor. Bunun üzerine Saraç da Fatih Altaylı’yı arayarak “Beni başbakan aradı bayağı sert konuştu” diyor. Ardından haberin yayınlandığı sayfanın editörü ve sekreterleri “Namus Fukaraları” olarak adlandırılarak işlerine son veriliyor.

İşte Haramzadeler’in paylaştığı o video:

İşte Fatih Altaylı’nın söz konusu haberin yayınlanmasından bir gün sonra kaleme almış olduğu yazıdan bir bölüm:

Dün benim gazetemde bir haber. Bir baba “Bu mu sağlıkta çağ atlayan Türkiye” diye bağırıyor.

“Hayırdır” diye merakla haberi okuyorum. 39 yaşında bir baba. Akraba evliliği yapmış. Üç çocukları olmuş. Biri de doğmadan ölmüş. Çocuklardan biri özürlü doğmuş. 3 yaşında 3.5 kilo. Baba bağırıyor, “Bu mu sağlıkta çağ atlayan Türkiye” diye. Yıllardır yerde gökte yapılan uyarıları dikkate alma, akraba evliliği yap. Akraba evliliğinin en doğal sonuçlarından biri olarak engelli bir çocuğun olsun. Sonra suçlu Türkiye olsun. Var mı böyle bir şey! İktidarı 40 türlü şeyle eleştirebiliriz. Ama sağlık hizmetleriyle ilgili yapacağımız eleştiriler ayıp olur, ayıptan öte “haksızlık” olur. Hastanelerde randevu sistemi gelmiş. Özel hastane-devlet hastanesi ayrımı kalkmış.

Acile gideni kimse çevirmiyor. En pahalı hastanenin aciline gitsen kimse beş kuruş para almıyor. İlaç fiyatları düşmüş, ilaç üreticileri ağlayıp duruyor. Hastanede rehin kalan yok. Ama akraba evliliği yaptığı için özürlü bir çocuk sahibi olan baba, “Bu mu sağlıkta çağ atlamak” diyor. “Benim derdim büyük” dese haklı. Derdi büyük. Ama toptancı bir karalama haksızlık, ayıp. Önce sen çağın gereğini yap, olacağı bile bile akraba evliliği yapma. Sonra devlete kız.

NE ZAMAN ADAM OLURUZ?

Karar alıp uygulayabilmenin adamlara mahsus olduğunu anladığımız zaman.

Fatih Altaylı

25 Eylül 2013

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -