Kuzey Teve

betnis giriş
betnis
yakabet giriş

Tatlıses: Erdoğan torpil yaptı gaz aldık

Tatlıses: Erdoğan torpil yaptı gaz aldık
Gençağa Karafazlı( karafazli@msn.com )
180 views
02 Ocak 2021 - 22:25
Spread the love

 AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan, erken seçim için miting startını İzmir’de verdi. Konuşmasının tamamında CHP’yi hedef alan Erdoğan, konuşması sırasında, ülkücülerin sembol şarkılarından ve bölge illerindeki operasyonların ardından zırhlı araçlarda çalınan ‘Vatanına göz dikeni ez oğlum’ şarkısı eşliğinde aynı kentten aday adayı İbrahim Tatlıses’i sahneye çağırdı. Aynı zamanda seçim şarkılarından biri olarak seçilen şarkıyı İbrahim tatlı sesle beraber söylemek istedi.

‘VİLLAMIZDA DOĞALGAZ YOKTU ERDOĞAN TAKTIRDI’

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın da eşlik ettiği şarkıyı bir müddet dinledikten sonra mikrofonu eline alan Tatlıses, şarkıya eşlik etmek yerine Erdoğan’ın belediye başkanı olduğu yıllarda yaşadığı torpilli doğal gaz anısını anlattı:

“Ben bu insanın neyine tavım biliyor musunuz? 1992’de İdo Tatlıses 1992’de doğdu. İki aylıktı. Erdoğan Belediye başkanıydı. Villamz da doğal gaz yoktu.Bağlatmaya çalıştık ama bölgede hiç bir villada doğal gaz yoktu. Dedim ki ‘Sayın başkanım, bizim evimizde, yani orada bir koca villamız var ama üşüyoruz. Dedim ki ‘İdo iki aylık, üşüyor.’ 10 dakika sonra aradı dedi ki ‘Yokmuş ama ben kendi şeyimden vereceğim.’ Ve iki ay sonra doğalgazımız bağlandı ve İdo üşümekten kurtuldu.”

Tatlıses’in ‘Edoğan’ın kendi şeyinden’ verdi diye anlattığı torpilli doğal gaz anısını dinleyen Erdoğan, Tatlıses’in sözlerini ‘Yaylalar yaylalar’ şarkısıyla sonlandırdı.

Yaşanan olayın ardından medyada İbrahim Tatlıses’in oğlu İdo’nun doğum tarihinde belediye başkanı olmadığı, Erdoğan’ın 1994’te belediye başkanı olduğu konuşuldu. 

‘DARBEYE KARŞI ÇIKAN DEĞİL DARBECİSİN SEN’

Konuşmasının tamamında CHP’yi hedef alan ve Kılıçdaroğlu’na seslenen Erdoğan, “Tankların üstüne ilk ben çıkarım diyen, tankların yanında duruyor. Tüm televizyon kayıtlarında var yandın Kemal, yandın. Bay Kemal, darbeye karşı çıkan değil, darbecisin” dedi.

AKP Genel Balkanı ve Cumhurbaşkanı Erdoğam ilk seçim mitingi İzmir’de yaptığı konuşmanın satır başları şöyle:

‘AK PARTİ’NİN İZMİR’E HİÇ BİR BASKISI OLMAMIŞTIR’

“Korku ve kara basan gibi İzmir’in üzerine çökenler İzmir’e ne verdi? AK Parti’nin İzmir’e bir zararı dokunmuş mudur? AK Parti 15 yılı geride bırakan yönetimleri süresinde İzmir’e neler yaptı. AK Parti yönetimlerinin İzmir’e en küçük bir zararı, baskısı olmuş mudur? Biz demokrasinin bu ülkede tüm vatandaşlarımızın hakkı olduğunu söylemek suç mudur? Vatandaşlarımız hangi kesimden olursa olsun, bunları savunmak suç mudur? Türkiye’nin bütün şehirlerini, tüm bireyleri ile kaldırmak, herkesin kalkınmasını sağlamak suç mudur? Bunlar suçsa, bizim suçumuz çok büyük. Türkiye’yi 15 senede 3 kat büyüttük. Türkiye’yi bir avuç seçkin için değil, herkes için güvenli ve yaşanabilir hale getirdik. İzmir’in oylarına ipotek koyanlar ne yaptı? İzmir için en ufak bir proje yapmayanlar, ihanetlerini laiklik altında saklıyorlar. Partimizin programında laikliği teminat gördüğümüz açıkça yazıyor. Biz ısrarla birilerinin yaptığı gibi sürekli laikliğin kullanılarak örselenmesine de karşı çıktık.

‘BAŞBAKANLA SÜREKLİ HABERLEŞEREK SÜRECİ YÖNETTİK’

Biz dinin siyasete alet edilmesine karşıyız. Milletimizin dini hassasiyetlerini örgüt çıkarları için kullananlara biz karşı koyduk. Ben Marmaris’ten, İstanbul’a hareket ettim, 10 binler oradaydı. 23.15’te Bay Kemal oraya gelmiş, tanklar korumaya almış. Bakırköy’e Belediye Başkanı’nın evine gidiyor. Tankların üstüne ilk ben çıkarım diyen, tankların yanında duruyor. Tüm televizyon kayıtlarında var yandın Kemal, yandın. Bay Kemal, darbeye karşı çıkan değil, darbecisin.

Başbakana tünellere saklandı diyorlar. Tünele saklanacak birisi varsa o da başınızdakidir. Biz başbakanla sürekli haberleşerek süreci yönettik. Biz o gece ölümü korkuttuk. Bizim verecek bir canımız var. 15 Temmuz’da milletimizle birlikte tarihi bir şamar vurduk. CHP’yi bu örgütün saflarında üstümüze yürürken gördüm.

Tayyip Erdoğan’a diktatör diyeceksin, kalkıp diktatörlüğün daniskasını sen yapacaksın. Sen o milletvekillerini pazarlayan olamazsın. Tarih bunu Güneş Motel’de yazmıştı, şimdi bir de Bay Kemal ile yazdı. İnternetten oyuncak bebek siparişi verseniz, bu kadar çabuk olmaz. Bunlar siyaseti millete hizmet için değil, göbeklerinden bağlı mahfiller için yapıyorlar. Sanıyorlar ki Erdoğan olmasa bunları millet seçecek. Erdoğan’ı soroslar getirmedi, milletim getirdi, milletim alır.”

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -