Kuzey Teve

betnis giriş
betnis
yakabet giriş

Tarikat yurtlarındaki çocuk istismarlarına susan dinci: Gayrimüslimlerin çoğu eşlerini değiştiriyor

Tarikat yurtlarındaki çocuk istismarlarına susan dinci: Gayrimüslimlerin çoğu eşlerini değiştiriyor
Gençağa Karafazlı( karafazli@msn.com )
161 views
02 Ocak 2021 - 22:01
Spread the love

 İlmi ve Fikri Araştırmaları Merkezi’nin (İFAM) kurucu başkanı olan ve kadınlara yönelik açıklamalarına gelen tepkiler üzerine Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından açığa alınan İhsan Şenocak, sosyal medya hesabından tepki çeken bir paylaşım yaptı.

“BATI HAYVANLARDA DAHİ GÖRÜLMEYEN BİR SEFALETİ YAŞIYOR”

Bugüne kadar ortaya çıkan tarikat yurtlarındaki tacizlere sessiz kalan Şenocak, Avrupa yaşayan bir tanıdığının kendisine söylediğini ileri sürdüğü olayı şöyle aktardı:

“Avrupadan gelen bir kardeşim anlattı: ‘Çalıştığım fabrikada ki gayri müslimlerin çoğu diskoya giderken karşılıklı olarak eşlerini değişir.’ Batı, hayvanlarda dahi görülmeyen bir sefaleti yaşıyor. Kur’an-ı Kerim’e talebe olmayan adamlardan ne eşlerine koca, ne çocuklarına baba olur.”

BUNU HEP YAPIYOR

İhsan Şenocak geçmişte yaptığı açıklamalarda, “Yani kızın şu sokaktan geçip de okula pantolonla giderken yüreğin parçalanıyor mu senin? 18 yaşında kaşını aldıran kızın üniversiteye giderken o halde, yüreğin parçalanmıyorsa vallahi kıyamet günü cehennem seni parçalayacak. Allah’ın emanetini ne hale getirdin? Sevindin üniversiteyi kazanınca; ODTÜ’ye, Boğaziçi’ye gidince sevindin. Doktor olacak, mühendis olacak, 5 milyar aylık alacak, arabaya binecek, eşine mecbur olmayacak, mahkum olmayacak… Peki onlara sevindin; kot pantolonuyla erkeklerin bakışı arasında kızın yürüyor, delikanlılar arkasına takılmışlar, arkasından gidiyorlar. Yavrunu cehenneme attın cehenneme!” ifadesini kullanmıştı.

Çalışan kadınları da hedef alan Şenocak “İslamın Kızı! Umudumuz sensin, cafelerde gece yarılarına kadar erkeklerle senli-benli konuşan, felsefenin derin bahislerine dalan, para, pul kazanan lakin ailesini dağıtan kadınların değil, Fatih’e, Baki’ye, Sinan’a ninni söyleyen, evinde YAVUZ yetiştiren anaların izinde yürü!” ifadelerini paylaşmıştı.

Şenocak, bir sohbeti esnasında genç kayınvalide olan kadınların şehvet uyandıracağını savunarak bunun erkeklere “haram” olduğunu iddia etmişti.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -