Kuzey Teve

betnis giriş
betnis
yakabet giriş

TACİZ, MOBBİNG, HEMŞERİCİLİK İDDİALARIYLA AYYUKA ÇIKAN RTEÜ’NÜN REKTÖRÜ SUNİ BAŞARI ÖYKÜLERİYLE KAMUOYUNU YANILTIYOR.

TACİZ, MOBBİNG, HEMŞERİCİLİK İDDİALARIYLA AYYUKA ÇIKAN RTEÜ’NÜN REKTÖRÜ SUNİ BAŞARI ÖYKÜLERİYLE KAMUOYUNU YANILTIYOR.
205 views
26 Mart 2021 - 6:53
Spread the love

RTEÜ’nun her geçen gün yıpranan imajını düzeltmek ve yaşananları gizlemek için , kamuoyunda  başarılı bir üniversite gösterme çabası içerisine giren, RTEÜ Rektörü Hüseyin Karaman ,bu yöndeki tüm çabası boşa çıkıyor.

Taciz, mobbing, hemşericilik ve torpil iddialarıyla ayyuka çıkan RTEÜ’nün rektörü bu yöndeki eleştirileri örtmek için suni başarı öyküleriyle kamuoyunu yanıltıyor.

Gençağa KARAFAZLI –

Bugüne kadar çeşitli ilginç istatistiklerle RTEÜ’yü başarılı gösterme maharetlisi rektör Hüseyin Karaman, bu kez de TUBİTAK’tan proje kabul ettirme sıralamasında 2000 sonrası Üniversitelerde 4. , tüm üniversiteler arasında da 36. olduklarını açıkladı.

Ancak, bu iddialar üzerine sosyal medyada birçok kişi haberin uydurma olduğunu iddia edince, RTEÜ Rektörü, bu yönde eleştirilerin yapıldığı bir sayfaya yorum yaparak çarpıtılmış haberi yeniden yorumladı ve şunları yazdı;

“Değerli Arkadaşlar
Buradaki sıralama TÜBİTAK Araştırma Destek Programları Başkanlığı tarafından 2016-2020 yılları arasında 5 yıllık zaman zarfında onaylanan ve kabul edilen proje sayısına göre yapılmış olan bir sıralamadır. Süreç şöyle işler: TÜBİTAK yılın değişik zamanlarında farklı konularla ilgili araştırma projeleri çağrısına çıkar, isteyen öğretim elemanları çağrıya çıkmış olan konu ile ilgili proje hazırlayarak TÜBİTAK’a sunar. TÜBİTAK’taki ilgili komisyon gelen proje müracaatlarını konularına göre değişik üniversitelerde görev yapan alanın uzmanı en az üç hocaya gönderir. Gelen raporlara göre de projeleri kabul veya ret eder.”

“GERÇEKLERİ GİZLİYOR”

Oysa, kamuoyunun merak ettiği konu bu değildi. Kamuoyu, RTEÜ’nün nasıl 4. sıraya yerleştiğini merak ediyordu.
Bu açıklamanın ardından, Üniversitede ayrıca önceki haberini düzeltme ihtiyacı hissetti. Ancak bu haber de gerçeği tam olarak yansıtmıyor, gerçekleri gizliyordu.

Meğerse, birçok üniversitenin fazla proje üreten TIP ve Mühendislik Fakülteleri olmadığı , proje sayıları düşük kaldığı için bu üniversiteler değerlendirmelerde doğal olarak alt sıralarda kalıyordu.

Bu gerçekleri kamuoyundan saklayarak, ülkenin en önemli üniversitelerini başarısız gösteren RTEÜ’nün yaptığı açıklamalarına neden inanmadığımı bilmem takipçilerime şimdi anlatabildim mi?

Benim, uyduruk haberlere inanmama, olayların arka planını irdeleme gibi bir huyum var  ayrıca (GAZETECİNİN GÖREVİ AKTARILANLARIN ARKA PLANINA BAKMAKTIR)  ve bu huyumdan çok memnunum..

Bu huyum nedeniyle bu üniversiteyi kimlerin yönettiğini yeni araştırma haberleriyle gündeme taşımayı sürdüreceğim.

Bizi izlemeye devam edin…

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -