Kuzey Teve

Taciz iddiasıyla Kampus Cadıları tarafından tartaklanan öğrenci konuştu

Taciz iddiasıyla Kampus Cadıları tarafından tartaklanan öğrenci konuştu
Gençağa Karafazlı( karafazli@msn.com )
158 views
02 Ocak 2021 - 21:49
Spread the love

İddiaya göre E.Ç, Twitter hesabından yaptığı eski kız arkadaşına ağır hakaretler içeren paylaşım ve taciz iddiaları nedeniyle hedef alındı.  Bu olayın sonrasında E.Ç. dün gece sosyal medya hesaplarından şu açıklamayı yaptı:

“Ben E.Ç. Hani şu iki gündür tacizci diye ifşa ettiğiniz. Mevzunun ne olduğunu bilmeden adını sapığa çıkardığınız. Hani şu acaba annesi, kardeşi, babası, akrabaları nasıl bir mahcubiyet içerisine düşecek diye düşünmeden milletçe linçe kalkıştığınız E.Ç. Muhtemelen inanmayacaksınız ama yine de hayatı boyunca boynunda tacizci ve sapık damgası taşıyacak. Çocukları 30 sene sonra Google’a adını yazdığında babasının tacizci ve sapık olarak görecek biri olarak nefesimin yettiği yere kadar sizlere doğruları anlatacağım.

Hemen hemen her üniversite öğrencisinin yaşadığı bir problemdi aslında benimkisi. Birinden hoşlandım sevgili olduk, anlaşamadık, ayrıldık. Buraya kadar her şey normaldi. Ta ki birisi çıkıp, bana yaptığı tüm kötülüklere rağmen ifşa etmek istemediğim eski sevgilime (aramızda hiçbir cinsi münasebet geçmemesine rağmen) E. Seninle birlikte olmuş, bunu da herkesle paylaşıyor diyene kadar. (Bu asılsız iddialarda bahsi geçen şahıs dışında kimsenin herhangi bir duyumunun olmaması da şaşırtıcı bir durum.) Bu asılsız iddialar sebebiyle yaklaşık 2 haftadır eski sevgilimin ailesinden ölüm tehditleri alıyordum. Kendimi temize çıkarmak adına bu iftirayı atan kişiyi telefonla aradım ve görüşmesini ses kaydına aldım. (Bu görüşmeyi kendimi temize çıkaracağım mahkemede delil olarak sunacağım)

Ben daha ne olduğuna bir anlam veremeden videodaki talihsiz olay yaşanmaya başladı ve fiziki saldırıya uğradım.

Olay bundan ibarettir. Eğer ortada bir taciz olayı varsa taciz edilen kişi nerededir? Eğer iki sevgilinin karşılıklı olarak birbirlerine hakaret mesajları atması erkeği tacizci konumuna düşürüyorsa, hakaret mesajı atan kadını nereye koymamız gerekiyor?

Hayatım boyunca sol çizgide siyaset yapmış, kadın-erkek eşitliğine inanmış, cinsiyetçiliğe karşı çıkmış bir kadın hakları savunucusu olarak adımın kadın düşmanına çıkmasından ayrıca utanç duyuyorum.

Rahmetli Erdal İnönü’nün dediği gibi gerçeklerin er geç ortaya çıkmak gibi kötü bir huyu vardır. O gerçekler ortaya çıktığında bugün beni linç edenler utanır mı bilmem ama uğradığım haksızlıklar ortaya çıktığında da bu ülkenin insanlarını kadınıyla, erkeğiyle, transıyla indan olduğu için sevmeye devam edeceğim.

Saygılarımla

E.Ç.”

KAYNAK: CUMHURİYET

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -