Kuzey Teve

betnis giriş
betnis
yakabet giriş

Tabip Odası seçimlerini demokrat hekimler kazandı

Tabip Odası seçimlerini demokrat hekimler kazandı
Gençağa Karafazlı( [email protected] )
234 views
02 Ocak 2021 - 21:20
Spread the love

 İstanbul Tabip Odası’nın bugün yapılan seçimlerini Vatan Partisi’ne yakınlığıyla bilinen Cumhuriyetçi Hekimler Birliği ve iktidara yakın Türk Hekimler Birliği ve Hekimlikte Birlik ve Haklar Platformu’nu önemli bir oy oranı farkla geride bırakan Demokratik Katılım Grubu kazandı.


Seçimleri kazanan Demokratik Katılım Grubu'nun adayı Prof. Dr. Pınar Saip

7 bin 265 oda üyesinin oy kullandığı İstanbul Erkek Lisesi’nde 66 sandıkla gerçekleşen seçimlerde, resmi olmayan sonuçlara göre, Demokratik Katılım Grubu 4 bin 124 oy, Cumhuriyetçi Hekimler bin 304, Hekimlikte Birlik ve Haklar Platformu bin 455 oy ve Türk Hekimleri Birliği 382 oy aldı.

Seçim sonuçlarını Twitter hesabından duyuran Demokratik Katılım Grubu, “Hekimler mesleğimize ve meslek örgütümüze sahip çıktı. İstanbul Tabip Odası seçimini kesin olmayan sonuçlara göre oyların yaklaşık % 60’ını alan Demokratik Katılım Grubu kazandı. Kesin sonuçları daha açıklayacağız.” açıklaması yaptı.

‘TÜM HEKİMLERİN GÖRÜŞLERİNİ ALACAĞIZ’

Seçim sonrasında açıklama yapan “Demokratik Katılım Grubu” adayı Prof. Dr. Pınar Saip, “Önde gittiğimiz için çok sevinçliyiz. Bugün burası zaten bir bayram havası içindeydi. Bütün hekimler odalarına sahip çıkmak için hepsi geldiler. Katılım çok yüksekti. Ben de çok heyecanlıyım. Yeni bir döneme başlayacağız. Bu dönemde mümkün olduğunca tüm grupların, hekimlerin görüşlerini alarak bir program yapmak istiyoruz. Özellikle özlük haklarının daha iyiye gitmesi için. Elimizden gelen çabayı sarf edeceğiz” dedi.

YÖNETİM KURULU LİSTESİ BELLİ OLDU

Demokratik Katılım Grubu’nun Yönetim Kurulu’nda, Pınar Saip, Rukiye Eker Ömeroğlu, Murat Ekmez, Güray Kılıç, Recep Koç, Osman Küçükosmanoğlu ve Osman Öztürk bulunuyor. Denetleme Kurulu’nda ise Nazmi Algan, Zeynep Solakoğlu ve Atıl Yüksek yer aldı.

Onur Kurulu adayları ise Yavuz Ceylan, Nergis Erdoğan, Gökhan Ersoy, Selma Okkaoğlu Mutlu ve Lütfi Telci oldu. Türk Tabipleri Birliği Merkez Delegasyon adayları arasında ise Raşit Tükel’in de bulunduğu 40 isim yer alıyor

Seçimlere ‘Bakanlık Bürosu Değil Meslek Örgütü’ sloganıyla ve yenilenmiş aday listesiyle katılan Demokratik Katılım Grubu, yayınladıkları bildiriyle tüm çağdaş, laik ve demokrat hekimleri sandıklara sahip çıkmaya çağırmıştı.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -