Kuzey Teve

betnis giriş
betnis
yakabet giriş

Suudi Arabistanda kadınların yapamadığı 10 şey

Suudi Arabistanda kadınların yapamadığı 10 şey
Gençağa Karafazlı( [email protected] )
205 views
02 Ocak 2021 - 19:15
Spread the love

1- Eşi veya erkek akrabası olmadan herhangi bir yere gitmek: Suudi kadınların yanlarında eşi veya erkek akrabası olmadan dışarı çıkması yasak. Her yere bir eşi ya da erkek akrabaları ile gidiyorlar.
2- Araba sürmek: Dini inançlara göre düzenlenen kanunlarda kadın sürücüler “toplumsal değerleri baltalamak” gerekçesiyle araba süremiyor.
3- Güzelliğini belli eden giysiler giymek ve makyaj yapmak: Kadınlar için kıyafet İslam hukukunun katı yorumu tarafından yönetilir ve ülke çapında değişen derecelerde uygulanır. Çok fazla makyajlı kadınlar polisler tarafından durduruluyor..
4- Erkekler ile etkileşim: Suudi kadınların erkeklerle olan zaman miktarı sınırlanıyor. Daily Telegraph raporlarına göre ofisler, bankalar ve üniversiteler de dahil olmak üzere kamu binalarının büyük bir çoğunluğu erkek ve kadınlar için ayrı girişleri mecvut. Toplu ulaşım, parklar, plajlar ve eğlence parkları da ülkenin birçok yerinde ayrılmış bulunmaktadır.
5- Yüzmeye gitmek: Reuters muhabiri Arlene Getz Riyad otelde spor salonu ve havuzu kullanmak ilgili deneyimlerini anlattı: “Bir kadın olarak, ben bile onlara bakamadım. Bir otel çalışanı korku ile bana ‘orada mayolu adamlar var,’ diyerek onlara bakmak için izin verilmedi. Onları yalnız bıraktım “.
6- Spor oyunlarında yarışmak: Bu yılın başlarında, Suudi Arabistan kadınlar olmadan bir Olimpiyat Oyunları’na ev sahipliği önerdi. Prens Fahad Bin Jalawi el-Suud, Suudi Olimpiyat Komitesi’ne ”Kadınların spor oyunlarında yarışması kabul edilmez Toplumumuz çok muhafazakar olabilir.” dedi
8- Barbie bebek satın almak
9- Mezarlığa girmek
10- Sansürsüz moda dergisi okumak

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -