Kuzey Teve

betnis giriş
betnis
yakabet giriş

Suriye-Türkiye sınırında patlama: 12 ölü 65 yaralı

Suriye-Türkiye sınırında patlama: 12 ölü 65 yaralı
Gençağa Karafazlı( karafazli@msn.com )
166 views
02 Ocak 2021 - 18:32
Spread the love

 Türkiye’ye 2 kilometre uzaklıktaki Suriye’nin Atme kasabasında bomba yüklü araç infilak etti. Patlamada 12 kişi yaşamını yitirdi 65’e yakın yaralı var. Hatay’ın Reyhanlı ilçesinden ambulanslar yaralıları almak için Suriye tarafına geçti.

Patlama, sabah saat 09.30 sıralarında Reyhanlı ilçesi Bükülmez köyünün karşısında bulunan Atme kasabasındaki bir hastanenin yakınlarında meydana geldi. Şiddetli patlama Reyhanlı’dan da duyuldu. Patlamanın ardından Reyhanlı’dan çok sayıda ambulans Atme Kasabası’na gönderildi, Reyhanlı Devlet Hastanesi’nde de gelebilecek yaralılar için hazırlık yapıldı.

Atme Kasabası’na geçen ambulanslar dönmeye başladığında, yaralıların durumlarının ağır olduğu anlaşıldı. Bölgeye gelen ilk haberlere göre patlamada 12 kişi öldü, 65 dolayında da yaralı var. Öte yandan Atme’deki patlamanın Orient Hastanesi yakınlarında meydana geldiği ve şiddetli patlamada hastanenin bir bölümünün de çöktüğü belirtildi. Ölenlerin bir kısmının bu enkazda olduğu kaydedildi.

Cilvegözü sınır kapısına 20, Türkiye sınırına 2 kilometre uzaklıktaki patlamanın meydana geldiği bölge, Özgür Suriye Ordusu’nun denetiminde bulunuyor.

Atme kasabasında iç savaştan kaçan ama ülkelerini terk etmek istemeyen 30 bin civarında Suriyelinin yaşadığı bir çadır kent bulunuyor.  (Hatay/DHA)

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN