Kuzey Teve

betnis giriş
betnis
yakabet giriş

SÖZDE ÇAY BARDAĞI İLE RİZE’Yİ REZİL ETTİLER

SÖZDE ÇAY BARDAĞI İLE RİZE’Yİ REZİL ETTİLER
Gençağa Karafazlı( [email protected] )
425 views
24 Kasım 2021 - 15:53
Spread the love

SÖZDE ÇAY BARDAĞI İLE RİZE’Yİ REZİL ETTİLER

Çay bardağıyla Rize’yi dünya ya tanıtacağız dediler sosyal medyada alay konusu oldular

GENÇAĞA KARAFAZLI-

Rize- Rize’de Çay çarşısı adı altında sahil dolgu alanında yapılan çay bardağı görüntülü plaza ile, binlerce turistin bu bardağın bulunduğu alana gelerek fotoğraf çekinip bu sayede Rize’yi dünya ya tanıtacaklarını ve turizme büyük katkı sunacaklarını açıklayan Rize Ticaret Borsası (RTB) başkanı Mehmet Erdoğan ulusal basında ve sosyal medyada alay konusu oldu.

Erdoğan ayrıca ince belli çay bardağı şeklindeki 9 katlı bina için Guinness Rekorlar Kitabı’na resmi başvuru yapıldığını da açıklamıştı.

“İNCE BELLİ BARDAK DİYE YAPILDI”

Rize Ticaret Borsası öncülüğünde sahil dolgu alanında yapılmakta olan Çay Çarşısında çayın sembolü olduğu gerekçesiyle yapılan 9 katlı çay bardağı (Yapıldıkça vazo görüntüsü aldı) bir kez daha Rize’yi olumsuz olarak gündeme taşıdı.

İnce Belli Bardak diye yapılan, ancak 9 katlı İşhanı görevi görecek olan bu yeri birçok kişi çeşitli yönleriyle eleştiriyor. Daha çok vazoyu andıran bu binayla ilgili olarak sosyal medya adeta alay yarışına girmiş durumda.

Banlardan biri ise sunucu, yazar Metin Uca Twitter’da bu yerle ilgili şu ifadeleri kullandı…

“Öyle çirkin, kitc, estetik yoksunu garabet bir savurganlık anıtı ki Rize’deki bu dev çay bardağı, heykel sanata olan sevginizi bile sorgulatıyor. Tek işlevsel yanı Rize Belediyesi İtfaiye müdürlüğünün yanında olduğu için su deposu olarak kullanma şansı bulunması”

Ucanın bu paylaşımı sonrası başta Rize’ li ve başka illerden vatandaşlar sosyal medya hesaplarından “bu tam bir rezillik Rize’nin çayı bu şekilde mi tanıtılacak, kendilerine yer ettiler, oradaki yerleri de peşkeş çekerler” , “ her yerden gözüken çay bardağı rezaleti”, “daha çirkin bir ucube nasıl yapılır yarışması yapılsa birinci seçilir” şeklinde sahil dolgu alanında Rize Ticaret Borsası öncülüğünde yapılan sözde çayın sembolü ince belli bardağı eleştirdi.

“KAFE KRAYA VERİLDİ İDDİASI”

Öte yandan çay çarşısı yapıldığında her şey şeffaf bir şekilde olacak diyen RTB yöneticiler daha açılışı yapılmadan çay çarşısında bulunan kafe’nin ve bazı kısımların şimdiden kendilerine yakın kişilere verildiği iddia edildi.

RTB öncülüğünde yapılan çay çarşısının maliyeti yaklaşık 22 milyon lirayı bulduğu bunun ise Doğu Karadeniz kalkınma ajansı (DOKA) tarafından karşılandığı belirtilmişti.

Bilindiği gibi Sayıştay 2020 yılında açıkladığı raporlarında, Rize sahilde yapımı devam eden çay çarşısının hukuka uygun olmadığı imar yönetmenliklerine aykırı yapıldığını açıklamıştı.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -