Kuzey Teve

betnis giriş
betnis
yakabet giriş

“Sokak köpekleriyle başımız belada” diyen öğrenciler CİMER’ şikâyette bulundu.

“Sokak köpekleriyle başımız belada” diyen öğrenciler CİMER’ şikâyette bulundu.
418 views
31 Mart 2022 - 19:08
Spread the love

GENÇAĞA KARAFAZLI – EMRE KOÇ

 

Üniversite öğrencilerinin başı sokak köpeklerinden dolayı belada.

Üç gün önce Kocaeli Üniversitesi Umuttepe kampüsünde okuyan Meral isminde kadın öğrencinin kampüs içerisinde Sokak köpeklerinin saldırısına uğramış o anları tesadüfen videoya almış ardından sosyal medya hesabından paylaşarak yardım istemişti.

Kocaeli de yaşanan bu olayın benzerini ise Recep Tayyip Erdoğan üniversitesi (RTEÜ) de okuyan ve kyk yurdunda kalan öğrenciler yaşadı.

 

RTEÜ de okuyan Rize merkez Ayder Kyk Kız Öğrenci Yurdunda kalan kadın öğrenci arkadaşlarıyla yurda giderken 8 köpeğin saldırısına uğradıklarını ancak yurdun güvenlik görevlisinin yerinde olmadığını ve görevini yapmadığını öne sürerek “CİMER”e şikâyette bulundu. Gerekli güvenlik önlemlerinin alınmasını isteyen Kadın öğrenci Güvenlik görevlisini şikâyet etti.

Rize gençlik spor il müdürlüğü yetkilileri ise olayla ilgili imceleme başlattıklarını açıkladı.

Öğrenciler “CİMER” e yaşadıklarını şu şekilde aktardı;

 

“KÖPEKLER SALDIRDI ÇIĞLIK ATTIK GÜVENLİK GELMEDİ”

 

“Rize merkez Ayder kız öğrenci yurdunda kalıyorum. Birçok öğrenci arkadaşımın başına gelen bir olayla karşı karşıya geldim. 8 sokak kopeği tarafından etrafımız çevrildi saldıracaklardı çevre binadan insanlar müdahale etti ancak, yurt güvenlik görevlisi yerinde yoktu. Çığlıklarımıza bile gelmediler.

Yurt güvenlik görevlileri işlerini yapmıyor ve bu olay tam yurdun önünde gerçekleşti. Bu konuda birçok kez mağdur edildik. Yurt ve çevresinde başıboş dolaşan birçok köpek var. Bunun için Rize belediyesi bir önlem almıyor birçok insanın hayatı tehlikede”

 

“SALDIRI ANINI GÜVENLİK KAMERALARI KAYDETTİ”

 

Yaşamlarında hayvanları çok sevdiklerini söyleyen kadın öğrenci ancak, bu köpeklerin tamamen başı boş bırakıldıklarını belirterek, köpeklerin saldırdığı anların görüntülerinin yurdun güvenlik kameraları tarafından kaydedildiğini ayrıca güvenlik görevlisinin yerinde olmadığının da bu kayıtlar izlenildiğinde ortaya çıkacağını, yurda korku ve endişe içerisinde girip çıktıklarını belirterek yetkililerin bu sorunu bir an önce çözmesini istedi”

 

 

 “OLAYLA İLGİLİ İNCELEME BAŞLATTIK”

 

Öğrencilerin CİMERE şikâyeti sonra olayla ilgili soruşturma başlattıklarını ifade eden Rize gençlik spor il müdürü Gürhan Yıldız, bu ve benzeri olayların bazı eğitim kurumlarının önlerinde de yaşandığını belirterek şunları söyledi;

“Bu olayla ilgili gerekli incelemeyi başlattık. Arkadaşlarımız bir rapor hazırlayacaklar ve ona görü soruşturmamızı yürüteceğiz.

Bahse konu yurdumuz daha yeni bir yurt bazı eksiklerimizin olduğu bir gerçek bu benzeri olaylar bazı eğitim kurumlarımızın ve yurtlarımızın yol güzergâhında meydana gelen olaylar. Bu yalnızca bizim ilimizde değil birçok ilde de bu köpek konusu tartışılan bir konu çok sayıda kopek var.

 

Güvenlik konusunda emniyet görevlileriyle ortak çalışmalarımızda oluyor. Eksiklerimiz var bunları en kısa süre içerisinde tamamlayıp çocuklarımızın daha güvenli yurtlarını gidip gelmelerini sağlayacağız ancak, bu olayın olduğu yer yurt binasına oldukça uzak bir yer dolayısıyla öğrencilerin yardımına kısa sürede güvenlik görevlilerinin ulaşması mümkün değil. Olay öğrenci yurdundan uzak bir alanda gerçekleşmiştir.

Her şeye rağmen biz olayla ilgili inceleme başlattık varsa eksiklerimiz bunları en kısa zamanda çözeceğiz” dedi

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -